Zdrowa i lekka kuchnia - jakich urządzeń potrzebujesz?

Zdrowy tryb życia to nie tylko regularne treningi, ale przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta. Na wiosnę często wracamy do regularnych ćwiczeń, wyciągamy z szafy buty do biegania, a z piwnicy rower. Warto także rozejrzeć się po kuchni. Niektóre urządzenia z pewnością ułatwią nam przyrządzanie odpowiednich posiłków, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co niezbędne w kuchni biegacza.

1. Blender

Dzięki niemu z łatwością zmiksujemy różne składniki potrzebne do przygotowania pasty kanapkowej, hummusu bogatego w mangan i witaminy, zupy krem, musu owocowego czy dowolnego koktajlu. W sklepach możemy wybierać z pośród modeli przewodowych i bezprzewodowych – wygodniejszych, ale o mniejszej mocy. Jeśli blender ma spełniać także inne funkcje, warto szukać takich z wymiennymi końcówkami – na przykład do ubijania albo spieniania mleka.

Blender

2. Parowar

Wiadomo, że najzdrowsze są potrawy nie smażone w głębokim tłuszczu czy pieczone, tylko gotowane na parze. Dlatego myśląc o smacznym i bogatym w składniki odżywcze obiedzie warto zaopatrzyć się w odpowiedni parowar. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą oraz dodatkowymi funkcjami, takimi jak opóźniony start, podtrzymywanie ciepła czy sygnalizacja braku wody. Na parze możemy przygotowywać warzywa, dania mięsne i ryby.
Parowar

3. Sokowirówka

Jeśli liczymy na smaczny i zdrowy sok, raczej nie kupimy go w markecie. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowywanie świeżych napojów bez cukru i konserwantów. Sokowirówki różnią się od siebie rozmiarami, mocą  prędkością pracy. Podstawowe modele kosztują mniej niż 150 zł.Sokowirówka

4. Waga kuchenna

Korzystając z gotowych przepisów na zdrowe dania powinniśmy dokładnie patrzyć na proporcje wszystkich składników, szczególnie w przypadku wypieku pieczywa albo bezglutenowych ciast. Najlepszą pomocą jest elektroniczna waga kuchenna, która składniki mierzy z dokładnością do 0,1 grama.
Waga kuchenna

5. Suszarka spożywcza

Suszone warzywa i owoce to doskonałe źródło energii. Zamiast kupować gotowe można samodzielnie je przygotować w sezonie – wtedy, kiedy są tanie. Dobra suszarka spożywcza posiada regulacje stopnia suszenia i kilka sit na których możemy umieścić różne produkty. Sprzęt można wykorzystać także do przygotowania własnej kompozycji suszonych ziół i przypraw.
Suszarka spożywacza

Po co to wszystko?

Tylko połączenie diety i odpowiednio dopasowanego zestawu ćwiczeń może nam zapewnić zrealizowanie ambitnych planów treningowych. Skoro coraz więcej inwestujemy w sprzęt treningowych oraz przydatne aplikacje, czemu nie zainteresować się także tym, co przydatne w kuchni.

powrót

pixel