Telewizory z Androidem – nowość w segmencie RTV

Android po tym, jak zdobył rynek urządzeń mobilnych, wchodzi także w segment RTV. Nic dziwnego, przecież liczne grono użytkowników smartfonów korzysta także z telewizorów. W wersji na duże ekrany Android oferuje wiele możliwości.

Do wyboru, do koloru


Funkcja inteligentnego telewizora już dawno przestała się ograniczać do odbioru rozmaitych kanałów filmowych, sportowych, czy muzycznych. Telewizor z Androidem pozwala nam korzystać z takich usług, jak Google Movies, Google Play, Youtube czy Vimeo. Surfując po internecie korzystamy naturalnie z przeglądarki Google Chrome, standardem jest dostęp do portali społecznościowych. Interfejs w telewizorach z Androidem jest przyjazny i intuicyjny na tyle, że użytkownicy smartfonów z tym systemem szybko poczują się jak ryba w wodzie.

Telewizor SONY KDL-75W855C

Raj dla zapalonych graczy!


Każdą grę ze smartfona możemy bez problemu przerzucić na duży ekran telewizora z Androidem. Jeśli jednak nie odpowiada nam sterowanie smartfonem, możemy podłączyć pada. Telewizor obsługuje jednocześnie do 4 kontrolerów. Możemy podłączyć także bezprzewodową klawiaturę. W proste z kolei gry gramy z użyciem pilota. Możliwość korzystania z alternatywnych sposobów sterowania i duży wybór gier, w tym także w 3D, sprawia, że możemy zrobić sobie w domu centrum multimedialnej rozrywki bez konieczności posiadania konsoli.

Szybka kopia ekranu


Dzięki usłudze Google Cast szybko przeniesiemy widok z innego urządzenia na ekran telewizora. Bezprzewodowo połączymy się ze smartfonem, tabletem czy laptopem. Wystarczy logowanie do tej samej sieci wi-fi.

Wyszukiwanie głosowe

Sterowanie głosem funkcjonuje w telewizorach już od jakiegoś czasu, ale bardziej jako dodatkowa funkcjonalność niż realna korzyść. W przypadku Voice Search na Androidzie możemy jednak mówić o dopracowanych funkcjonalnościach. Wyszukiwanie filmu czy przeglądanie aplikacji za pomocą komend głosowych jest naprawdę przydatne. W prosty i intuicyjny sposób pomaga znaleźć interesującą nas piosenkę, film czy ulubiony program.

Gdzie szukać Androida?

Jako pierwszy telewizory z tym systemem operacyjnym zaproponował Philips. Modele tego producenta możemy znaleźć w przedziale cenowym między 4 a 5 tys. złotych. Mamy także niezły wybór urządzeń Android TV od Sony i Sharp. Wszystkich należy szukać raczej wśród tych ze średniej i wyższej półki cenowej. W parze z funkcjonalnościami od Androida idą także inne zaawansowane technologie związane z najwyższą jakością obrazu i dźwięku. Możemy zatem być spokojni, że wybierając Androida dostaniemy nie tylko niezwykle uniwersalne centrum multimedialnej rozrywki kompatybilne z innymi urządzeniami, ale także wyraziste barwy, kontrast i dopracowany design.

Wiele wskazuje na to, że wybór z każdym rokiem będzie coraz większy, a Android z powodzeniem zastąpi niezbyt udany projekt pod nazwą Google TV. Wygląda na to, że tym razem twórcy są lepiej przygotowani do ekspansji i mają szansę nieźle namieszać na rynku SMART TV.

powrót

pixel