Ranking telewizorów. Modele z 2014 roku od 40 do 55 cali.

Wybierając domowy telewizor, coraz częściej poza ceną zwracamy uwagę nie tylko na jakość obrazu i wielkość odbiornika, ale także inne funkcje, które sprawiają, że telewizor staje się uniwersalnym urządzeniem o różnych zastosowaniach.  Kolejne plusy to doskonałe zintegrowanie z innymi domowymi sprzętami – także w świecie online! Czas na przegląd najciekawszych rozwiązań na rynku. W tym zestawieniu sięgniemy po sprawdzone modele z 2014 roku.


LG 42LB650V

Nowoczesny model w przystępnej cenie. Telewizor posiada funkcję 3D oraz funkcję Virtual Surround Plus, która sprawia, że fale akustyczne docierają do nas z różnych stron. Sprzęt umożliwia proste odtwarzanie filmów z nośników USB. Kolejna zaleta to inteligentne oszczędzanie energii. W ekonomicznym trybie możemy regulować  podświetlenie ekranu i wyłączyć wyświetlacz podczas odtwarzania dźwięku. Funkcja Standby Mode Zero pozwala na przełączenie telewizora w tryb hibernacji, w którym zużycie energii maleje do zera. Idealny telewizor wyposażony w przydatne technologie. Jedna z najlepszych propozycji na rynku... jeśli wystarczą nam 42 cale.

LG 42LB650VSamsung UE48H6400AW

Jeden z najtańszych modeli z zakrzywionym ekranem. 48-calowy telewizor w technologii LED zapewnia doskonałą jakość obrazu, głębokie, wyraziste kolory i świetny kontrast. Posiada także rozbudowany system sterowania głosowego. Dzięki zastosowaniu aplikacji Smart View możemy zintegrować telewizor z innymi urządzeniami Samsunga, takimi jak tablet czy smartfon. Telewizor posiada także funkcje sieciowe – między innymi możliwość korzystania z przeglądarki internetowej, serwisów społecznościowych i Skype'a. Płynne funkcjonowanie nawet przy wykonywaniu kilku zadań jednocześnie zapewnia mocny czterordzeniowy procesor.

samsung ue48h6400awSony KDL-55W815B

Elegancki i stylowy telewizor wyposażony w technologie dopasowane do różnych potrzeb użytkowników. Z myślą o miłośnikach piłki nożnej przygotowano tryb Live Football.

Podczas transmisji telewizor automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu i dźwięku, aby zbliżyć je do wrażeń towarzyszących spotkaniom na stadionie. Nowy interfejs wyświetla również newsy, wideo i najważniejsze momenty ze świata piłkarskiego zaczerpnięte z różnych źródeł, także z kanałów FIFA! Technologia X-Reality PRO sprawia, że wszystkie materiały bez względu na źródło wyświetlane są w najwyższej jakości, optymalizacja obrazu sprawia, że oglądając zwykły program TV czy video z internetu możemy się cieszyć doznaniami jak przy nagraniu na Blu-ray! Miłośników mediów społecznościowych ucieszy funkcja Social Viewing - umożliwia śledzenie tweetów z całego świata podczas oglądania programu - wystarczy wybrać słowo kluczowe, aby zobaczyć komentarze dotyczące oglądanych treści.

Sony KDL-55W815B


PANASONIC TX-47ASM651E

Inteligentny telewizor z technologią 3D w rozsądnej cenie. Funkcja My Stream zapewnia, że liczne treści (takie jak programy telewizyjne, wideo na żądanie i treści internetowe) są w wygodny i automatyczny sposób polecane użytkownikowi za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Funkcja Funkcja TV Anywhere umożliwia oglądanie programów na dowolnym urządzeniu z serwera chmury. Podobnie jak Samsung, posiada sterowanie głosowe oraz możliwość używania smartfona jako pilota.

PANASONIC TX-47ASM651E

PHILIPS 55PFS8109/12

Telewizor Full HD o rozdzielczości 1920x1080. Dzięki zastosowaniu dwugłowicowego tunera umożliwia oglądanie jednego programu i jednocześnie nagrywanie innego. Funkcje sieciowe takie jak Skype, Facebook, YouTube czy Spotify obsługuje w ramach systemu Android 4.2.2.. Wysoką jakość obrazu i dźwięku zapewniają takie technologie jak Incredible Surround, Perfect Natural Motion oraz Ambilight. Telewizor możemy obsługiwać w wybrany przez siebie sposób – także za pomocą sygnałów głosowych oraz gestów.

PHILIPS 55PFS8109/12

Każdy z producentów proponuje ciekawe rozwiązania. Te kilka propozycji powyżej daje pojęcie o tym, co jest na topie, niemniej przed zakupem warto dokładnie przeanalizować specyfikację techniczną różnych modeli. Czasami zamiast decydować się na nowości lepiej zainwestować w sprzęt który od kilku lat sprawdza się na rynku i w domach Polaków. Telewizor to zakup na kilka lat, więc powinien być dokładnie przemyślany.

powrót

pixel