SATURN dla Szlachetnej Paczki

W ramach programu ekologicznego Active Eco, sklepy SATURN zbierają zużyte tusze i tonery. Celem jest wsparcie akcji społecznej „Szlachetna Paczka”, w ramach której prywatni darczyńcy pomagają osobom żyjącym w biedzie.
 

Sklepy SATURN w całej Polsce przyjmują do recyklingu wyeksploatowane tonery i tusze urządzeń drukujących wszystkich producentów. Zużyte elementy można oddawać w Punktach Obsługi Klienta, gdzie rozstawione zostały specjalnie oznakowane pojemniki. Dostarczeniem pojemników na odpady oraz ich odbiorem zajmuje się firma ACTION S.A. - producent materiałów eksploatacyjnych do drukarek marki ActiveJet i Actis.

 

Zbiórka ma na celu wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, która opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom. Dochód uzyskany ze zbiórki tuszów i tonerów zostanie w całości przekazany na rzecz Stowarzyszenia Wiosna - organizatora akcji.

 

W 2013 roku wolontariusze dostarczyli pomoc do 17 684 potrzebujących rodzin, czyli do około 70 000 osób. Paczki przygotowało 530 500 osób (średnio 30 osób pomagało jednej rodzinie). W tej edycji Paczka zjednoczyła 617 000 osób - darczyńców, wolontariuszy, dobroczyńców, członków rodzin w potrzebie. To już ponad 1,5% Polaków.

 

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1873 zł. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 33 125 005 zł.

 

powrót

pixel