Aktualności więcej

Wszyscy płacimy rachunki za prąd, jednak ich wysokość może być bardzo zróżnicowana. Warto wiedzieć, że oszczędności na energii elektrycznej wcale nie muszą wiązać się z wyrzeczeniami i obniżeniem standardu życia. Wysokość rachunku za energię, jaki regularnie otrzymujemy, wynika z wielu różnych czynników.

Jesień to czas planowania szkolnych wycieczek. Wszelkie wyjazdy, czy to krajowe, czy zagraniczne, są nie tylko ciekawą przygodą, ale także uzupełnieniem programu nauczania w szkole oraz okazją do rozwijania swoich zainteresowań. Przygotowując dziecko do wycieczki, warto zwrócić uwagę na to, aby w torbie lub plecaku znalazło się kilka gadżetów, które zdecydowanie ułatwią życie. Przedstawiamy kompletną listę.

Bardzo istotnym aspektem wyposażenia domu mieszkalnego, biura czy pomieszczenia gospodar-czego, jest jego oświetlenie. Spełnia ono zarówno rolę funkcjonalną, ale i estetyczną. Operując światłem można stworzyć pożądany klimat w danej przestrzeni, albo doskonałe warunki do pracy lub czytania. Projektując oświetlenie należy brać pod uwagę nie tylko natężenie i rodzaj światła, ale i efekt dekoracyjny, jaki chcielibyśmy za jego pośrednictwem uzyskać. Oświetlenie może być kre-owane przy użyciu różnorodnych urządzeń i elementów, takich jak lampy stojące, biurkowe, żyran-dole, plafony, oświetlenie punktowe i halogenowe. To tylko jedne z licznych rodzajów oświetlenia. O prawidłowym oświetleniu pomieszczeń decydują jednak właściwie dobrane żarówki i lampy. Jeśli chcemy nadać spójną stylistykę swojemu mieszkaniu, powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd, kształt i kolor lamp, z jakich chcemy skorzystać. Dodatkowo, wybór konkretnych źródeł oświetlenia - żarówki tradycyjne, świetlówki, halogeny, lampy LED, jednocześnie decydujemy się na określony poziom zużycia energii elektrycznej. Obecnie największą popularnością cieszy się oświetlenie ledowe, które jest w stanie zastąpić tradycyjne żarówki, bez utraty komfortu oświetleniowego przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej.
pixel Oświetlenie