Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
×
0 0

Oświetlenie

Aktualności Więcej

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Umiejętne stopniowanie napięcia, kontrolowane przecieki i budowanie ogromnych emocji przed premierą nowego flagowca Apple'a – to wszystko już za nami. Na konferencji w San Francisco zostały odsłonięte wszystkie karty. Premiera iPhone’a 7 stała się faktem. Zobacz wszystko, co warto o nim wiedzieć.

Bardzo istotnym aspektem wyposażenia domu mieszkalnego, biura czy pomieszczenia gospodar-czego, jest jego oświetlenie. Spełnia ono zarówno rolę funkcjonalną, ale i estetyczną. Operując światłem można stworzyć pożądany klimat w danej przestrzeni, albo doskonałe warunki do pracy lub czytania. Projektując oświetlenie należy brać pod uwagę nie tylko natężenie i rodzaj światła, ale i efekt dekoracyjny, jaki chcielibyśmy za jego pośrednictwem uzyskać. Oświetlenie może być kre-owane przy użyciu różnorodnych urządzeń i elementów, takich jak lampy stojące, biurkowe, żyran-dole, plafony, oświetlenie punktowe i halogenowe. To tylko jedne z licznych rodzajów oświetlenia. O prawidłowym oświetleniu pomieszczeń decydują jednak właściwie dobrane żarówki i lampy. Jeśli chcemy nadać spójną stylistykę swojemu mieszkaniu, powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd, kształt i kolor lamp, z jakich chcemy skorzystać. Dodatkowo, wybór konkretnych źródeł oświetlenia - żarówki tradycyjne, świetlówki, halogeny, lampy LED, jednocześnie decydujemy się na określony poziom zużycia energii elektrycznej. Obecnie największą popularnością cieszy się oświetlenie ledowe, które jest w stanie zastąpić tradycyjne żarówki, bez utraty komfortu oświetleniowego przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej.
pixel Oświetlenie