Aktualności więcej

Wyjazd na długo oczekiwane wakacje, może dać wiele radości. Gorzej, gdy po powrocie z egzotycznego miejsca, dowiemy się o tym, że padliśmy ofiarami kradzieży z włamaniem. Często strach przed taką sytuacją potrafi wpędzić w niebywały stres, a w skrajnych przypadkach, nawet przyczynić się do rezygnacji z wyjazdu.

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Bardzo istotnym aspektem wyposażenia domu mieszkalnego, biura czy pomieszczenia gospodar-czego, jest jego oświetlenie. Spełnia ono zarówno rolę funkcjonalną, ale i estetyczną. Operując światłem można stworzyć pożądany klimat w danej przestrzeni, albo doskonałe warunki do pracy lub czytania. Projektując oświetlenie należy brać pod uwagę nie tylko natężenie i rodzaj światła, ale i efekt dekoracyjny, jaki chcielibyśmy za jego pośrednictwem uzyskać. Oświetlenie może być kre-owane przy użyciu różnorodnych urządzeń i elementów, takich jak lampy stojące, biurkowe, żyran-dole, plafony, oświetlenie punktowe i halogenowe. To tylko jedne z licznych rodzajów oświetlenia. O prawidłowym oświetleniu pomieszczeń decydują jednak właściwie dobrane żarówki i lampy. Jeśli chcemy nadać spójną stylistykę swojemu mieszkaniu, powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd, kształt i kolor lamp, z jakich chcemy skorzystać. Dodatkowo, wybór konkretnych źródeł oświetlenia - żarówki tradycyjne, świetlówki, halogeny, lampy LED, jednocześnie decydujemy się na określony poziom zużycia energii elektrycznej. Obecnie największą popularnością cieszy się oświetlenie ledowe, które jest w stanie zastąpić tradycyjne żarówki, bez utraty komfortu oświetleniowego przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej.
pixel Oświetlenie