Odbiór paczki kurierskiej

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ODBIORU PRZESYŁKI KURIERSKIEJ:

  • Sprawdź stan zewnętrzny przesyłki zanim odbierzesz od kuriera. Możesz odmówić przyjęcia jeśli przesyłka jest uszkodzona. 
Jeśli przesyłka nie wzbudza Twoich zastrzeżeń podpisz list przewozowy. Sprawdzenie zawartości opakowania jest możliwe po odebraniu przesyłki, a w przypadku przesyłek za pobraniem po zapłaceniu kurierowi.
Sprawdź zawartość przesyłki w obecności kuriera. Kurier na Twoją prośbę ma obowiązek być obecny podczas sprawdzania przesyłki
W przypadku stwierdzenia uszkodzeń spisz protokół szkody kurierskiej. Kurier powinien posiadać odpowiedni wzór protokołu. 
W przypadku stwierdzenia uszkodzeń zawartości przesyłki po odjechaniu kuriera, należy skontaktować się z firmą kurierską (telefon znajduje się na liście przewozowym) i zażądać ponownego przyjazdu kuriera w celu spisania protokołu. Można tego dokonać w ciągu 5 dni od odebrania przesyłki. 
Zgłoś uszkodzenie towaru podczas dostawy. Zadzwoń na infolinię lub napisz maila załączając skan protokołu szkody i podając numer zamówienia internetowego. 

powrót

pixel