We Were Wrong, Right?

Golden Kanine

Nośnik: CD

We Were Wrong, Right?
We Were Wrong, Right?
We Were Wrong, Right?

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

We Were Wrong, Right?

  • We Were Wrong, Right?
  • We Were Wrong, Right?
  • We Were Wrong, Right?
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

We Were Wrong, Right?

Golden Kanine

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Historia Golden Kanine wydaje się trochę skomplikowana...
Początek nowego tysiąclecia w Helsingborg w Szwecji: w szkole filmowej spotykają się hobbystyczni muzycy Linus Lindvall i Andreas Olrog. Obaj szybko dochodzą do wniosku, że obok zamiłowania do dobrych filmów łączy ich również podobny smak muzyczny i wiele pomysłów na piosenki. Powstaje więc zespół alternative-country Ashtray Hearts, zawieszony gdzieś między Jayhawks i Wilco.
Po kilku latach Linus przenosi się do Malmö, gdzie poznaje Micke Sahlina, perkusistę grupy Shakedowns. Wspólnie z basistą Danielem Melkerssonem i Andreasem zakładają zespół "The Luscious Four" ale wkrótce po odejściu Daniela, i przyjściu do zespołu Dante Ekfeldta nazwa zmienia się na "Golden Kanine".   
Efekty pierwszych wspólnych nagrań z puzonistą Marcusem Lundquistem motywują grupę, by poszukać w swoim brzmieniu jeszcze więcej dynamiki i rozszerzyć swój klasyczny rockowy skład o instrumenty takie jak mandolina, banjo, pianino, sfuzowany bas, fisharmonium i puzon. Powstała z tego dziwna i dzika mieszanka intymnego Lo-Fi, indie rocka i tanecznego, współczesnego folku. Ich debiutancki album "Scissors & Happiness" zostaje dostrzeżony i wydany także poza Szwecją, grupa koncertuje w całej niemal Europie. Jedna z tras zahacza także o organizowany przez wytwórnię Glitterhouse co roku festiwal Orange Blossom Special. Tak jak i w innych miejscach Golden Kanine pozostawiło całą publikę z otwartymi ustami... Z tego wynikła także umowa z Glitterhouse na wydanie drugiego albumu, co właśnie staje się rzeczywistością.

"We Were Wrong, Right?" jest trzecim albumem szwedzkiego sekstetu z Malmö. I jest czymś więcej niż tylko kombinacją dźwięczącego indie-rocka, delikatnego i intymnego wrażenia i tanecznej części folk-rocka. Przy ich piosenkach można plakać, tańczyć. Albo nawet walczyć.

Wystartowali w 2009 roku jako głośna, bazująca na gitarach grupa indie-rockowa, ale ich muzyka od tego czasu organicznie się zmieniła, idzie wciąż do przodu, eksperymentuje z szerokim instrmentarium i rafia zawsze w sedno. Melancholia i radość życia nie kolidują w ich muzyce, delikatny songwriting całkiem naturalnie przeradza się w rockowy hałas.
Dęciaki, banjo, mandolina, klawisze, perkusja, ktoś już ochrzcil ich brzmienie mianem "folkowego post-rocka", jakby ich jednak nie nazywać i kategoryzować, to potrafia pisać piosenki pełne dramatyzmu, energii i kruchości.
 
Zespół zdązył już zagrać setki koncertów, także na znaczących festiwalach (Haldern-Pop, Orange Blossom Special, Hurricane, Southside, Weinturm, Fusion), wydaje się, że świat stoich dla nich otworem...

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Prelude Golden Kanine 1:07
1 2 Flat Line Golden Kanine 3:16
1 3 Cruelty Golden Kanine 4:34
1 4 Madeleine Golden Kanine 3:40
1 5 Plans Golden Kanine 3:57
1 6 No Fun Golden Kanine 3:29
1 7 Crawling Back Golden Kanine 5:10
1 8 Jennifer Golden Kanine 4:30
1 9 Amends Golden Kanine 6:59
1 10 Oh They Caught You Too Golden Kanine 6:10
1 11 I Know I Had A Heart Once Golden Kanine 6:04

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel