Tropy Wioda Na Manowce

Małżeństwo Z Rozsądku

Nośnik: CD

Tropy Wioda Na Manowce
Tropy Wioda Na Manowce
Tropy Wioda Na Manowce

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Tropy Wioda Na Manowce

  • Tropy Wioda Na Manowce
  • Tropy Wioda Na Manowce
  • Tropy Wioda Na Manowce
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Tropy Wioda Na Manowce

Małżeństwo Z Rozsądku

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Płyta „,Tropy wiodą na manowce“, Małżeństwa z Rozsądku pokazuje jak gigantyczną drogę przeszli muzycy od pierwszych prób, które ukazały się kilkanaście lat temu. Piosenki są znakomicie opracowane, bogato zaaranżowane i świetnie zagrane. Nie bez znaczenia jest również jakość dźwięku, o którą muzycy zadbali do tego stopnia, że ostateczny szlif został nadany w Londynie w Studiu Abbey Road. Nie trzeba tłumaczyć co oznacza ta nazwa dla świata muzyki pop. Tak, właśnie pop, choć wywodzący się z piosenki poetyckiej. Patrząc na dokonania wielu uznanych twórców – Małżeństwo z Rozsądku również nie stroni od linii melodycznych przyjaznych słuchaczowi a czasem wręcz prowokujących do ruchów paratanecznych. Kompozycje Roberta Leonharda z Małżeństwa z Rozsądku brzmią przebojowo i mogą być zagrane w każdym radiu i to w porze największej słuchalności. Potrzeba mocniejszych środków wyrazu nie zakłóca jednak znaczenia słów, które nadal są kluczowe dla wykonawcy. Stąd większość piosenek napisana jest do tekstów Wiesławy Kwinto-Koczan, refleksyjnych ale na szczęście nieprzytłaczających.

Wbrew pierwszym skojarzeniom, Małżeństwo z Rozsądku to nie damsko-męski duet, lecz grupa sześciu mężczyzn, którzy tworzą razem wyjątkową formację muzyczną. Wyjątkowość ta polega na umiejętnym połączeniu liryzmu z ciekawą i dynamiczną aranżacją, co w efekcie daje interesujący mariaż muzyki z tekstem, odbiegający od stereotypowego pojmowania piosenki poetyckiej, jako nostalgicznej i przeintelektualizowanej próby rozważań egzystencjalnych. Artyści nie uciekają jednak od tematów ważnych i – jak na małżeństwo przystało – większość ich piosenek traktuje o miłości. Jak piszą sami artyści, tematem ich piosenek „,nie jest miłość młodzieńcza, naiwna i pierwsza, lecz nieco dojrzalsza, nieraz pełna rozczarowań i bólu, ale zawsze prawdziwa“,. Do płyty dołączono 16-stronicową książeczkę z tekstami piosenek.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Zawrócić Małżeństwo Z Rozsądku 3:33
1 2 Miłość zmysłowa Małżeństwo Z Rozsądku 4:54
1 3 Niepokój Małżeństwo Z Rozsądku 4:32
1 4 Dawać Małżeństwo Z Rozsądku 4:04
1 5 Proszę Małżeństwo Z Rozsądku 3:18
1 6 Niby nic, a wszystko Małżeństwo Z Rozsądku 4:47
1 7 Tropy wiodą na manowce Małżeństwo Z Rozsądku 3:45
1 8 Rok Małżeństwo Z Rozsądku 3:27
1 9 Pod wspólnym dachem Małżeństwo Z Rozsądku 2:41
1 10 Emigrancki blues Małżeństwo Z Rozsądku 4:17

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel