Thousand Lakes

Ania Broda

Nośnik: CD

Thousand Lakes
Thousand Lakes
Thousand Lakes

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Thousand Lakes

  • Thousand Lakes
  • Thousand Lakes
  • Thousand Lakes
- + Dopasuj

Thousand Lakes

Ania Broda

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Całe życie słyszałam, że na Warmii i Mazurach nie ma ciekawej muzyki. Nic bardziej mylnego!

U rodziłam się w samym sercu Krainy Tysiąca Jezior. Nadal tu mieszkam i kocham to miejsce. Jako muzyk dużo podróżuję, ale zawsze wracam do przestrzeni, z którą od dziecka łączą mnie miliony wspomnień. Grając od wielu lat muzykę folkową z całej Polski zdałam sobie sprawę, że brakuje w niej muzyki warmińskiej i mazurskiej. Pomyślałam - to dziwne,trzeba to natychmiast naprawić!
Zaczęłam szukać i zamiast niemieckich walczyków znalazłam skarby :)
Wpadłam na trop rzadkich i starodawnych w formie hymnów warmińskich. Zafascynowały mnie melodie, energia tej muzyki, jej szlachetność, dojrzałość, głębia... Są tu pieśni inspirowanezjawiskami natury. Są pieśni Morcinkowe, związane z głęboko zakorzenioną tradycjąkończenia i odnawiania umów czeladniczych i gospodarskich. Są rytmy łamane, nietypowefrazy i ślady dawnej obrzędowości tych ziem. Trop dla odnalezienia funkcji muzyki w kulturze.Są dzikie i dynamiczne biwaty, szalone rytmy taneczne.
Niezwykłe jest to, że jest tam kilka utworów, które pochodzą z moich rodzinnych okolic Jonkowa. Na przykład pieśń o Apolonii – świętej od bolących zębów. Niezwykłe jest to, że mogęteraz śpiewać piosenki, które kiedyś znali wszyscy. W swojej pracy korzystałam z wszelkich dostępnych źródeł: zapisów O . Kolberga, archiwów Instytutu Sztuki PAN, archiwów Polskiego Radia Olsztyn oraz badań terenowych.
Ania Broda


Ania Broda - Etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu „białego”. Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest wyjątkowa i magiczna.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Biwat Ania Broda 2:35
1 2 Kiedym ja szedł do mej najmilszej Ania Broda 3:34
1 3 Chłopek Ania Broda
1 4 Polka Hasana Ania Broda 3:01
1 5 A wczora z wieczora Ania Broda 2:25
1 6 Przyjechali Trzej Królowie Ania Broda 3:04
1 7 Był tu lajbus fałszywy Ania Broda
1 8 Owczarek Ania Broda 2:30
1 9 Talar Ania Broda
1 10 Nie padajże deszczu Ania Broda 4:31
1 11 Gawron Ania Broda 3:18
1 12 Kołysanka Ania Broda 1:55
1 13 Na polu sosna Ania Broda 4:05
1 14 Nie masz kochaneczka Ania Broda 3:08
1 15 Szukamy Pana Ania Broda 5:10
1 16 Dziś Marcin Ania Broda 2:54
1 17 Spadła z wiśni Ania Broda 2:46
1 18 Siedział cesarz na tronie Ania Broda 3:18
1 19 Pamiętaj człowiecze Ania Broda 3:21
1 20 Św. Apolonia Ania Broda 4:22

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel