The Final Cut

PINK FLOYD

Nośnik: CD

The Final Cut
The Final Cut

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

The Final Cut

  • The Final Cut
  • The Final Cut
- + Dopasuj

The Final Cut

PINK FLOYD

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 The Post War Dream Pink Floyd 3:00
1 2 Your Possible Pasts Pink Floyd 4:26
1 3 One Of The Few Pink Floyd 1:13
1 4 When The Tigers Broke Free Pink Floyd 3:15
1 5 The Hero's Return Pink Floyd 2:42
1 6 The Gunner's Dream Pink Floyd 5:18
1 7 Paranoid Eyes Pink Floyd 3:41
1 8 Get Your Filthy Hands Off My Desert Pink Floyd 1:16
1 9 The Fletcher Memorial Home Pink Floyd 4:10
1 10 Southampton Dock Pink Floyd 2:12
1 11 The final cut Pink Floyd 4:42
1 12 Not Now John Pink Floyd 5:01
1 13 Two Suns In The Sunset Pink Floyd 5:18
5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Pink Floyd Final Cut

The Final Cut. The Requiem for the Post War Dream by Roger Water, bo taki jest pełen tytuł kompozycji. Cały projekt Waters dedykował swojemu ojcu, który nie wrócił z frontu II Wojny Światowej. Wewnątrz okładki znaleźć można przypis: For Eric Fletcher Waters 1913 - 1944. Album to rozwinięcie antywojennego manifestu z The Wall, wyrażone jeszcze bardziej dobitnie. Na froncie zestawiono z medalowymi wstążkami kwiat maku, symbol Dnia Pamięci. Zacytuję tu fragment recenzji Pawła Tkaczyka z serwisu rockers.com.pl. Moim zdaniem najlepiej oddaje to co zawiera ta płyta i dlaczego powinniśmy ją mieć. "...To album pełen goryczy, ale i niezwykłego uroku. Urzekają praktycznie wszystkie kompozycje od początkowego, bardzo spokojnego The Post War Dream, poprzez ambitniejsze The Fletcher Memorial Home, przepiękne The Final Cut, aż po...kończący album Two Suns in the Sunset, mówiący o zagładzie nuklearnej widzianej oczami zwykłego człowieka. Jako odskocznię od refleksyjno melancholijnej stylistyki można potraktować iście hard rockowy Not Now John, tym razem z wokalem Davida Gilmoura, który wygrywa tu naprawdę przepiękne dźwięki gitarowe.
Album dla tych, którzy lubią czasem zanurzyć się w fali zadumy nad własnym, czy ogólniej, ludzkim losem."

5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Miłe zaskoczenie

Płyty Floydów w super promocji są wydawnictwem z masteringiem 2011 roku ale w edycji 2016 roku z mini okładkami gatefold. James Guthrie ładnie zmasteringował płyty, starsze trochę przebasował ale jakość jest lepsza od każdego starego winyla. Polecam.

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel