The Division Bell (Remastered)

PINK FLOYD

Nośnik: CD

The Division Bell (Remastered)
The Division Bell (Remastered)

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

The Division Bell (Remastered)

  • The Division Bell (Remastered)
  • The Division Bell (Remastered)
- + Dopasuj

The Division Bell (Remastered)

PINK FLOYD

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nagrany w 1994 roku, „The Division Bell” jest ostatnim jak do tej pory studyjnym albumem Pink Floyd. Płyta podbiła listy przebojów w Wielkiej Brytanii i USA oraz zaowocowała bijącą rekordy popularności trasą koncertową, która rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku. W ramach trasy zespół zagrał aż 14 koncertów w Earl’s Court w Londynie, z których jeden został opublikowany w postaci filmu „P.U.L.S.E”.<br><br> Kolekcja „Discovery”, czyli 14 zremasterowanych albumów studyjnych.<br><br> Najnowsza edycja, wydana w ramach serii „Discovery”, zawiera oryginalny album studyjny cyfrowo zremasterowany przez Jamesa Guthrie, wydany w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu Digipak oraz wzbogacony o 12-stronicowy booklet autorstwa Storma Thorgersona.<br><br> Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie – współproducenta albumu „The Wall” – oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach Digipak. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona – artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.<br><br> Albumy z serii „Discovery” zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Cluster One Pink Floyd 5:56
1 2 What Do You Want From Me Pink Floyd 4:21
1 3 Poles Apart Pink Floyd 7:03
1 4 Marooned Pink Floyd 5:29
1 5 A Great Day For Freedom Pink Floyd 4:17
1 6 Wearing The Inside Out Pink Floyd 6:49
1 7 Take It Back Pink Floyd 6:12
1 8 Coming Back To Life Pink Floyd 6:19
1 9 Keep Talking Pink Floyd 6:10
1 10 Lost For Words Pink Floyd 5:13
1 11 High Hopes Pink Floyd 8:34
5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Pink Floyd - The Divsion Bell

Płyta, która zyskała już sobie status kultowej, doczekała się nowego wydania. W albumie pojawiają się mniej lub bardziej dosłowne odniesienia do przeszłości zespołu, od postaci Syda Barretta począwszy, kryjące się za konstrukcjami utworów, specyficznymi instrumentalnymi zabiegami, w użyciu takich a nie innych sampli, czy wreszcie w tekstach. Zespół, który przy tym z współcześnie brzmiącym materiałem,nigdy nie krył tego, że tak bogate nawiązywanie do przeszłości grupy było zabiegiem celowym. Odkrywanie tych reminiscencji Pink Floyd z wcześniejszych lat może stanowić jedną z największych przyjemności obcowania z „The Division Bell”. Przy komponowaniu utworów na płytę pracował cały zespół, choć najwięcej napisał sam Gilmour oraz wspólnie para Gilmour i Richard Wright. Klawiszowiec Richard Wright indywidualnie stworzył numer „Wearning the Inside Out”, a nawet na nim zaśpiewał główną partię wokalną. Wiodącym tematem albumu są problemy komunikacji międzyludzkiej, umiejętności porozumiewania się, konstruktywne rozmowy z drugim człowiekiem, co pozwala rozwiązywać wiele życiowych problemów. Tytuł wymyślił pisarz Douglas Adams (autor miedzy innymi kultowej powieści „Autostopem przez galaktykę”). Okładka to koncepcja brytyjskiego artysty grafika Storma Thorgersona. Przedstawia dwie duże głowy-rzeźby wykonane przez Keitha Breedena. Ustawiane były naprzeciwko siebie tak, aby wydawało się, że rozmawiają ze sobą, a następnie fotografowane w różnych aranżacjach. Te widoczne na głównej i wewnętrznej okładkach usytuowane są na polu niedaleko angielskiego miasta Ely - pomiędzy "ustami" rzeźb, w tle na horyzoncie, widać gotycką katedrę w Ely.

5 na 5

Fantastyczna i nie w pełni doceniona płyta.

Ta płyta to powrót Pink Floyd do czasów, gdzie liczyła się muzyka i melodia. Nawet album A Momentary Lapse of reason nie miał w sobie takiej dawki klimatu, ciepła i pięknych pasaży gitarowo-klawiszowych. To zdecydowanie dzieło bardziej zespołowe niż poprzedni album. I powrót Ricka Wrighta do roli klawiszowca i kompozytora. Brakowało mi tego go na wielu, wielu płytach... Cluster One to kapitalny początek w klimacie Wish you were here, a potem to już bajka: What Do You Want From Me, Poles Apart, Marooned to piękne otwarcie płyty, w środku zachwyca Wearing The Inside Out, a na koniec dostajemy genialny utwór High Hopes. Czegoś więcej? Szkoda, że to ostatni, regularny studyjny album. Ale też piękne zakończenie...

5 na 5

Nie ma co pisać. Po prostu PINK FLOYD!!!!

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel