Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3

Colin Stetson

Nośnik: CD

Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3
Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3

  • Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3
  • Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3
- + Dopasuj

Sorrow- Henryk Gorecki Symph.No.3

Colin Stetson

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Wielkie wydarzenie w świecie współczesnej poważki, jazzu i postrocka!! Oto wybitny saksofonista COLIN STETSON, znany ze współpracy m.in z ARCADE FIRE, LOU REEDem, THE NATIONAL, LAURIE ANDERSON, SINEAD O’CONNOR, składa hołd słynnemu polskiemu kompozytorowi, Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu. 

Trzecia Symfonia Góreckiego, której płytowego wydania podjęła się w 1992 roku Elektra, okazała się spektakularnym sukcesem komercyjnym muzyki klasycznej, osiągając ponad milionowy nakład. Co najważniejsze, przyniosła też ogólnoświatową popularność polskiemu kompozytorowi. Nie powinno zatem dziwić że jej interpretacji podjął się artysta spoza kręgu muzyki poważnej. Tak Stetson wspomina swoje zetknięcie z twórczością polskiego mistrza: „Wszyscy mamy chwile kiedy doświadczamy muzyki która nas zmienia i to był dla mnie jeden z takich momentów”.

Do nagrania albumu Stetson zaprosił m.in. skrzypaczkę ARCADE FIRE Sarah Neufeld, wybitnego perkusistę Grega Foxa, mezzo sopranistkę Megan Stetson. Efekt jest oszałamiający. Podzielona na 3 części symfonia, z jednej strony wybrzmiewa klasycznym urokiem, z drugiej zaś zbliża się do rejonów bliskich dokonaniom GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR, czy innych postrockowych mistrzów.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 3 III Colin Stetson 13:45
1 1 I Colin Stetson 28:25
1 2 II Colin Stetson 10:13

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel