Podróż na wschód

Armia

Nośnik: CD

Podróż na wschód
Podróż na wschód
Podróż na wschód

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Podróż na wschód

  • Podróż na wschód
  • Podróż na wschód
  • Podróż na wschód
- + Dopasuj

Podróż na wschód

Armia

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Po kilku latach oczekiwania Armia - zespół, bez którego nie sposób wyobrazić sobie historii polskiego rocka - powraca z nowym wydawnictwem. "Podróż na Wschód" to album będący intrygującym podsumowaniem ponad 20-letniej działalności grupy Tomasza Budzyńskiego, a równocześnie być może nowym tropem w twórczości "Budzego".<br> Ukazanie się płyty związane jest z wydaną w zeszłym roku autobiografią lidera i założyciela Armii - "Soul Side Story". Książce towarzyszył znakomity film, w powstaniu którego uczestniczyli m.in. członkowie słynnego kabaretu Mumio oraz muzycy związani z zespołem. "Podróż na Wschód" to w dużej mierze kapitalne zwieńczenie tych wydawnictw i mocny punkt w dyskografii Armii. Znajdziemy tutaj największe hity zespołu w zupełnie nowych odsłonach - "Dom przy moście", "Kfinto", "Pieśń przygodną" czy singlowy "Gdzie ja tam będziesz Ty".<br> Wydawnictwo doskonale sprawdza się jednak także jako autonomiczna całość - niezależna od filmowego i książkowego kontekstu. Kompozycja płyty pozwala przeżywać ją jako niezwykłą muzyczną opowieść - od mocno czadowej pierwszej części z doskonałą wersją "Aguirre" po niezwykły, zaskakujący finał w postaci angielskiej wersji "Podróży na Wschód" /"Towards the East" zaśpiewanej przez zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka. Akustyczno-psychodeliczna odsłona hitu z "Legendy" brzmi tu przepięknej i poruszająco niczym stare songi Pink Floyd czy King Crimson.<br> Charakter podsumowania nadaje płycie nie tylko dobór i kształt utworów. W nagraniu "Podróży..." wzięli udział muzycy wcześniej związani z Armią m.in. nieodżałowany wybitny perkusista Piotr "Stopa" Żyżelewicz, a także znany z kultowego "Triodante" gitarzysta Michał Grymuza. Nad finalnym brzmieniem materiału czuwał zaś Marcin Bors, jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich producentów, odpowiedzialny za kształt płyt Katarzyny Nosowskiej oraz takich zespołów jak Hey czy Lao Che.<br> "Podróż na Wschód" to płyta, która raz jeszcze przywołuje całą niezwykłość Armii - zespołu, który jak żaden inny w Polsce prócz unikalnego brzmienia dorobił się również własnego języka, mitologii i bestiariusza. Zespołu, który dzięki poetyckim tekstom Tomasza Budzyńskiego, bogatych w odniesienia do literatury najwyższej próby (Beckett, Kafka, Tolkien), oferuje słuchaczowi coś więcej niż tylko prostą przyjemność słuchania dobrej muzyki.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Intro 2010 Armia
1 2 Saluto Armia 1:49
1 3 Aguirre Armia 3:18
1 4 Green Armia 1:08
1 5 Pieśń przygodna Armia 5:46
1 6 Home Armia 4:06
1 7 Archanioły i ludzie Armia 1:41
1 8 Popioły Armia 6:12
1 9 Dla kolei zagrajcie Armia 1:34
1 10 Gdzie ja tam będziesz Ty Armia 3:54
1 11 Wyludniacz Armia 5:48
1 12 Dom przy moście Armia 5:55
1 13 Przy lampiarni Armia 1:45
1 14 Kfinto Armia 4:46
1 15 Commence As I Have Finished Armia 2:12
1 16 Krzyżokmiet Armia 2:39
1 17 Steam-Powered Train No. 8 Armia 2:25
1 18 Ultima Thule Armia 8:49
1 19 Towards the East Armia 2:32

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel