P-Ń VI

Pięć Dwa Dębiec

Nośnik: CD

P-Ń VI
P-Ń VI

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

P-Ń VI

  • P-Ń VI
  • P-Ń VI
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

P-Ń VI

Pięć Dwa Dębiec

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Szesnaście lat od ukazania się kasety demo, oddaję w Wasze ręce reedycję albumu wyjątkowego pod wieloma względami. Jest to przede wszystkim oficjalny debiut, ale też, de facto moja pierwsza płyta solowa. Solowa - choć wydana pod banderą Pięć Dwa - przewidująca późniejsze zjednoczenie zespołu.

W 2002 roku na półki sklepów trafił album Pięć Dwa Dębiec - PŃ-VI. Krytycy byli bezlitośni i album nie dorobił się ani jednej pochlebnej recenzji, ale nie pierwszy raz w historii muzyki słuchacze zadecydowali inaczej. Utwory wryły się głęboko w serca fanów i po dziś dzień nasze koncerty nie mogą obyć się bez wykonania kilku propozycji ze starego repertuaru.

Album pełen sprzeczności i kontrowersji, wulgarny i brutalny z jednej strony, a jednocześnie przebojowy i chętnie grany w radiach w tamtych czasach. "Policyjne" - potrafiły odbić się czkawką po 7 latach i obiec główne wydania wiadomości w wiodących, ogólnokrajowych stacjach telewizyjnych, a "To my!" i "Konfrontacje" to nierzadko utwory kojarzone doskonale przez osoby z kompletnie odmiennych biegunów muzycznych. To płyta bardzo szczera, mocno związana z miejscem i ludźmi którzy mnie otaczali. Tematyka do bólu ludzka, polska, potoczna, bliska nam - ówczesnym dwudziestolatkom, poważna, chwilami ironiczna, niemal socjologiczna, ale w sposób intuicyjny nie naukowy.
Dawno temu mówiłem, że "PŃ-VI" jest jak lustro, które odbija to, co dzieje się wokół, to bardzo trafne określenie. Materiał zaskakująco dobrze przetrwał próbę czasu, pisany przez młodego gniewnego z niebywałym młodzieńczym zacięciem, zbuntowany, bezkompromisowy, nadal w wielu fragmentach potrafi zaskoczyć dojrzałością i celnością spostrzeżeń. W końcu jest to też jeden z ostatnich albumów wydanych również na kasecie magnetofonowej, może to i błaha informacja, ale stanowi dla mnie pewien symbol, nadając kolejnego znaczenia słowom "pewne czasy mijają bezpowrotnie".

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Wjazd Pięć Dwa Dębiec
1 2 Siła Pięć Dwa Dębiec
1 3 Ci Źli Pięć Dwa Dębiec
1 4 Incydent Pięć Dwa Dębiec
1 5 Policyjne Cz. 1 Pięć Dwa Dębiec
1 6 Policyjne Cz. 2 Pięć Dwa Dębiec
1 7 Incydent Pięć Dwa Dębiec
1 8 Kto?! Pięć Dwa Dębiec
1 9 Zawodnik(T) Pięć Dwa Dębiec
1 10 Pies Pięć Dwa Dębiec
1 11 Piekło Pięć Dwa Dębiec
1 12 Konfrontacje Pięć Dwa Dębiec
1 13 Kęs Pięć Dwa Dębiec
1 14 Telefon Pięć Dwa Dębiec
1 15 Dębiec, Dębiec Pięć Dwa Dębiec
1 16 Polacy Pięć Dwa Dębiec
1 17 To My! Pięć Dwa Dębiec
1 18 Bud-Inglisz Pięć Dwa Dębiec
1 19 5-2 I Gp Pięć Dwa Dębiec
1 20 Graffiti Pięć Dwa Dębiec
1 21 Siła (Remix) Pięć Dwa Dębiec
1 22 Pow Pow Pięć Dwa Dębiec
1 23 Drut Pięć Dwa Dębiec
1 24 Wyjazd Pięć Dwa Dębiec

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel