On An Island

David Gilmour

Nośnik: LP (analog)

On An Island
On An Island

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

On An Island

  • On An Island
  • On An Island
- + Dopasuj

On An Island

David Gilmour

Nośnik: LP (analog)

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Castellorizon David Gilmour 3:55
1 2 On an island David Gilmour 6:47
1 3 The Blue David Gilmour 5:27
1 4 Take a breath David Gilmour 5:45
1 5 Red Sky At Night David Gilmour 2:52
1 6 This Heaven David Gilmour 4:37
1 7 Then I Close My Eyes David Gilmour 5:39
1 8 Smile David Gilmour 4:10
1 9 A Pocketful Of Stones David Gilmour 6:23
1 10 Where we start David Gilmour 6:46
5 na 5

Fenomenalny album wybitnego muzyka

Na początek odnieśenie opinii zamieszczonej przez 'coalabis': nie rozumiem ludzi, którzy bazują swoją opinię na podstawie ceny nośnika... jeżeli kogoś nie stać na słuchanie muzyki z analogów to pozostaje masa miejsc z których za niewielkie pieniądze można ściągnąć muzykę w formie elektronicznej - co zdaje egzamin zwłaszcza w przypadku nieznanego artysty lub jego albumu. Jak już ktoś się zdecydował wydać pieniądze na najdroższą formę nośnika i zadał sobie trud podzielenia się opinią, to powinien mieć przynajmniej minimum przyzwoitości żeby odnieść się do treści. Dla "przypadkowych nabywców" zaletą zakupu albumu Davida Gilmoura w formie analogu jest to, że mogą go sobie postawić na półce, co w przypadku odwiedzin znajomych automatycznie podniesie ich iloraz inteligencji o min. 20pkt.

Co do samego albumu: wg mnie najlepsza płyta artysty dotychczas. DG obdarza jedynymi w swoim rodzaju pejzażami muzycznymi, które natychmiast pobudzają wyobraźnie i zabierają słuchacza w inne miejsce - gdziekolwiek by to nie było - pełne harmonii i spokoju. Mnóstwo tu wysmakowanych linii melodycznych i bogatych aranżacji. Taką muzykę może nagrać wyłącznie osoba w pełni życiowo spełniona (pod tym względem interesujące jest porównanie tego albumu do wydawnictw Rogera Watersa), która nagrywa dla przyjemności. Wykonanie jak zawsze na najwyższym poziomie (dodatkowy smaczek: gościnny udział Leszka Możdżera). W skali do 5 - murowane 5. W skali do stu dałbym 98 - wyłącznie ze względu na późniejsze wydawnictwo koncertowe "Live in Gdansk" gdzie DG zagrał cały album na żywo (moja ocena: 100/100), dodatkowo zagrał fenomenalny zestaw numerów z katalogu PF (m.in. najlepsze ever wykonanie utworu "Echoes") a w składzie zespołu zagościł Richard Wright. Polecam obydwa!

3 na 5

Po odsłuchu ostatniej płyty spodziewałem się czegoś więcej. Można posłuchać ale nie za takie pieniądze. Pozdrawiam.

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel