Nobody Knows

Willis Earl Beal

Nośnik: CD

Nobody Knows
Nobody Knows
Nobody Knows

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Nobody Knows

  • Nobody Knows
  • Nobody Knows
  • Nobody Knows
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Nobody Knows

Willis Earl Beal

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Od czasu ukazania się debiutanckiej płyty Acousmatic Sorcery (2012), Willis Earl Beal podróżował po świecie, grając przed tysiącami fanów podczas koncertów i telewizyjnych występów, udzielając wywiadów najbardziej opiniotwórczym magazynom.

Wydaje się, że blask Beala rozbłysł z niezwykłą mocą. Jest w tym jednak pewien paradoks. On nigdy nie dbał o rzeczywistość i konsekwencje. Woli być samozwańczym czarnoksiężnikiem, który preferuje własny surrealizm.

Jest prawdziwym outsiderem. Jak sam mówi: Nigdy nigdzie nie pasowałem i byłem wszędzie. Urodził się i wychowywał w południowej części Chicago. Przemierzył Amerykę w poszukiwaniu pustyni, w końcu docierając do Albuquerque w Nowym Meksyku. Rozpaczliwie samotny, bezdomny, dotrzymywał sobie towarzystwa śpiewając do późnych godzin nocnych. W końcu znalazł pracę i schronienie, gdzie zainstalował tani sprzęt do karaoke, przy pomocy którego rejestrował swoje myśli, szkice i surowe dźwięki.
To one przerodziły się w jego debiutancki album. Wrócił do Chicago, rozdając po drodze płyty CD-R ze swoją muzyką (a także próbował swoich sił w programie The X Factor Simona Cowella). Chociaż docenia wartość Acousmatic Sorcery, zawsze chciał przygotować tak doskonały album, jak ten, który miał w swojej wyobraźni. Taki jest nagrany „wszędzie i nigdzie" album Nobody Knows. Zaczęło się dawno temu - mówi Beal. 29 lat trwało gromadzenie doświadczeń i emocji, które wypełniły ten album. Wyprodukowany przez Beala pod pseudonimem „Nobody", Nobody Knows. przynosi 13 piosenek, zaśpiewanych soulowym głosem, z brzmieniem zakorzenionym we wszystkim, od orkiestrowego bluesa do ambientowego r&b, od delikatnych kołysanek do czystej  kakofonii. Razem z producentem Rodaidh'em McDonaldem (King Krule, Savages, The XX...) oraz lokalnym realizatorem z Chicago, Mattem DeWine'm, Beal nakładał i zapętlał swój głos na tle prostych melodii fortepianu czy gitary, dodając do tego dźwięki zarejestrowane przy pomocy koszy na śmieci czy elektronicznych zabawek. Nobody Knows. jest również pierwszą próbą współpracy z innymi artystami. Przede wszystkim stworzył duet z Cat Power, zaprosił do współpracy perkusistę TV On The Radio Japheta Negasta Landisa, a także skrzypka Ray'a Suena, który współpracował z The Killers. Nobody Knows. jest ścieżką dźwiękową do jego ideologii „nikogo". Jestem nikim. Nic jest wszystkim. To może wydawać się ponurą i fatalistyczną mantrą, jednak wyraża jego pogardę wobec tego, co jest cenione w społeczeństwie. Willis Earl Beal sprawia wrażenie, że jest nie z tego świata. Wyprzedza go, a my jedynie staramy się go zrozumieć, próbując za nim nadążyć. Dla niego dziś to jutro, które starał się wyobrazić wczoraj. To sprawia, że jest tak ekscytujący. Jest ulotny, nieprzewidywalny i stale rozwija się na naszych oczach. Co jednak najważniejsze, sprawia że nieustannie pozostajemy pod wpływem jego uroku.

 

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Wavering Lines Willis Earl Beal 3:54
1 2 Coming Through Willis Earl Beal 3:55
1 3 Everything Unwinds. Willis Earl Beal 3:30
1 4 Burning Bridges Willis Earl Beal 4:59
1 5 Disintegrating Willis Earl Beal 4:35
1 6 Too Dry To Cry Willis Earl Beal 4:39
1 7 What's The Deal? Willis Earl Beal 4:40
1 8 Ain't Got No Love Willis Earl Beal 5:20
1 9 White Noise Willis Earl Beal 4:33
1 10 Hole In The Roof Willis Earl Beal 3:39
1 11 Blue Escape Willis Earl Beal 3:07
1 12 Nobody Knows. Willis Earl Beal 4:00
1 13 The Flow Willis Earl Beal 6:04

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel