Nikki Nack

Tune-yards

Nośnik: CD

Nikki Nack
Nikki Nack
Nikki Nack

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Nikki Nack

  • Nikki Nack
  • Nikki Nack
  • Nikki Nack
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Nikki Nack

Tune-yards

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

      Kiedy Merrill Garbus po raz pierwszy nagrywała swoje taśmy jako tUnE-yArDs, używała prostego dyktafonu, a następnie składała wszystkie fragmenty w programie GarageBand.

      Pracochłonny proces, częściowo wymuszony przez skromne finanse, zaowocował pełną radości płytą Bird-Brains (2009). Ten wyjątkowy album natychmiast chwycił za serca.

      The Guardian w swojej pięciogwiazdkowej recenzji nazwał go odkryciem roku. W tym samym czasie Garbus pozyskała do współpracy basistę Nate'a Brennera, dzięki któremu tUnE-yArDs stali się zjawiskowi także na scenie. Za sprawą popularności zdobywanej pocztą pantoflową, potrafili wypełnić każdą salę, w której prezentowali magię Bird-Brains, podróżując po całym świecie.
Niedługo później, Merrill przeprowadziła się z Montrealu do Oakland w Kalifornii, a nowy dom stał się dużym źródłem inspiracji dla jej kolejnego albumu w h o k i l l (2011). Po raz pierwszy nagrywany w studiu, pokazał, że Bird-Brains nie był przypadkiem.
Jeśli chodzi o teksty Garbus eksploruje swoją kobiecość i seksualność, połączoną z groźbą przemocy, która czai się na ulicach jej miasta. A wszystko naznaczone jest energią znaną z koncertów. Pojawiający się niemal we wszystkich zestawieniach rocznych album w h o k i l l, został okrzyknięty płytą roku w prestiżowej ankiecie Pazz & Jop, publikowanej przez Village Voice, a opartej na głosach 700 amerykańskich krytyków muzycznych. Po osiemnastu miesiącach wypełnionych niemal wyłącznie koncertami promującymi album, Merrill dała sobie trochę czasu wolnego. To było miłe. Starałam się dbać o zdrowie i dobrze spędzać czas. Po raz pierwszy od czasu powołania do życia tUnE-yArDs, nie zajmowała się nowym materiałem, co pozwoliło jej na zastanowienie się nad tym co się wydarzyło do tej pory i gdzie pragnie pójść dalej. Jeśli mam rozwijać się jako artystka, muszę zrobić to inaczej. Drugi album pokazał ją po raz pierwszy korzystającą z właściwego studia, tworząc trzeci album Nikki Nack pozyskała do współpracy producentów, którzy pozwolili jej wspiąć się na wyższy poziom. Aby zwrócić się o pomoc do Malay'a (Frank Ocean, Alicia Keys, Big Boi) i Johna Hilla (Rihanna, Shakira, M.I.A.), musiałam wypuścić tUnE-yArDs z rąk własnej produkcji. Mam bardzo konkretną wizję brzmienia tego zespołu i myślę, że kobiety producenci nie mają wystarczającego kredytu, by robić swoje rzeczy. Jestem na to odporna, ale dojrzewamy, zarówno Nate, ja, jak i nasze piosenki. Wypuszczenie ich z rąk było bardzo ważne. Bo najważniejsze są piosenki, a nie moje ego. Eksperymentowanie jest ciągle kluczową rzeczą. Tak jak na pierwszych dwóch płytach główną rolę odgrywały loopy i saksofon, tak tym razem centralne miejsce zajmuje rytm, wzbogacony większą rolą syntezatorów i coraz sprawniejszą grą basu Nate'a. Błyskotliwie zabawny Nikki Nack, kontynuuje wspaniałą historię tUnE-yArDs.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Find A New Way Tune-yards 3:27
1 2 Water Fountain Tune-yards 3:03
1 3 Time Of Dark Tune-yards 4:33
1 4 Real Thing Tune-yards 3:21
1 5 Look Around Tune-yards 4:25
1 6 Hey Life Tune-yards 3:37
1 7 Sink-O Tune-yards 3:16
1 8 Why Do We Dine On The Tots? Tune-yards 1:27
1 9 Stop That Man Tune-yards 3:32
1 10 Wait For A Minute Tune-yards 3:53
1 11 Left Behind Tune-yards 4:31
1 12 Rocking Chair Tune-yards 2:03
1 13 Manchild Tune-yards 3:09

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel