Niewierne

Same Suki

Nośnik: CD

Niewierne
Niewierne
Niewierne

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Niewierne

  • Niewierne
  • Niewierne
  • Niewierne
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Niewierne

Same Suki

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Festiwal Nowa Tradycja 2012 - pośród muzyki źródeł rodzi się nowy nurt.Ma w sobie dziką siłę górskiego strumienia i moc pięciu niezwykłych kobiet.Osobno były tylko postrzelonymi dziewczynami z różnych bajek, z różnymi historiami. Razem stworzyły nową jakość - muzykę ludową graną po miejsku.

Nieskrępowaną konwencjami i konwenansami. Czegoś takiego wcześniej nikt nie słyszał ani naNowej Tradycji ani w Polsce w ogóle. Chociaż grały razem dopiero miesiąc, dostały wyróżnienie, a wraz z nimi muzyka, która nie pasuje do żadnej szufladki. Ale czy ten niezwykły miks ludowej liryki i wyzwolonej miejskiej kobiecości wymaga jakiejkolwiek definicji?Punktem wyjścia są melodie z Mazowsza, Kujaw, Podhala, ale Same Sukinie traktują ich z nabożną czcią. Raczej jako inspirację, iskrę, którą potem zmieniają w żywy ogień. Przearanżowują je, dodają orientalne brzmienia, dziecięce grzechotkii dopisują własne teksty. Stylizują je na ludowe przyśpiewki, ale jednocześnie opowiadają o tym, co dzieje się tu i teraz. O miłości, o poszukiwaniu siebie, o seksie. Zero skansenu, samo życie.Dlaczego Suki? Bo wiedzą, czego chcą i nie mają zamiaru z tego rezygnować. Bo lubią prowokować. Poza tym w ich uszach słowo „suka" nie brzmi jak przekleństwo,ale jak najpiękniejsza muzyka. Wszystko dzięki suce biłgorajskiej, staropolskiemu instrumentowi podobnemu do skrzypiec, który otworzył im oczy i uszy. Same Suki chcą otworzyć je słuchaczom, serwując muzykę eklektyczną i ekscytującą. Świeżą. Szczerą. Własną.
 
skład zespołu:

Magdalena Wieczorek-Duchewicz: wokal / osioł
Marta Sołek: suka biłgorajska / fidel płocka / gadułka / krowa
Helena Matuszewska: suka biłgorajska / rebab turecki / skrzypce / kaczka
Justyna Meliszek: wiolonczela / wokal / pies
Patrycja Napierała: bębny obręczowe / cajon / stopa perkusyjna / cymbałki / kura

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Villageanka Same Suki 4:26
1 2 Równochuć Same Suki 3:48
1 3 Siedem Same Suki 6:03
1 4 Drzewo Same Suki 3:22
1 5 Błądzony Same Suki 3:27
1 6 Maki Same Suki 4:29
1 7 Bosa Same Suki 6:00
1 8 W Beczce Chowany Same Suki 3:03
1 9 Niewierna Same Suki 3:45
1 10 Biczbox Same Suki 2:38

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel