Na kosmodromie

Krzysztof Sadowski

Nośnik: CD

Na kosmodromie
Na kosmodromie
Na kosmodromie

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Na kosmodromie

  • Na kosmodromie
  • Na kosmodromie
  • Na kosmodromie
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Na kosmodromie

Krzysztof Sadowski

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Kosmiczna podróż z organami Hammonda w roli głównej. Jeden z najciekawszych albumów w historii polskiego jazzu po raz pierwszy na płycie CD, z trzema nagraniami dodatkowymi!
Grupa Organowa Krzysztofa Sadowskiego to etatowy kameleon polskiego jazzu. Zespół, który z taką samą gracją wykonywał jazzowe standardy i pysznie swingował, jak i porywał się na intrygujące eksperymenty, w których łączył jazz z rockiem i awangardą. W jednym z nich opowiedział o kosmosie – i to bez syntezatorów!
W 1972 roku Krzysztof Sadowski zabrał słuchaczy w kosmiczną podróż i barwami organów Hammonda odmalował intrygujący i niepokojący wszechświat. W tej ekscytującej wyprawie towarzyszyli mu muzycy zręcznie balansujący między światem rocka (w tym były perkusista Niemena, Tomasz Buttowt i ceniony basista Paweł Dąbrowski) i jazzu (grający na saksofonie Włodzimierz Nahorny i holenderski trębacz Eddie Engels). Całość – oprócz Hammondów lidera – spajały wokalizy i partie fletu Liliany Urbańskiej. Efektem była jedna z najciekawszych płyt w historii polskiego jazzu, wychwalana pod niebiosa przez koneserów na całym świecie.
Album zremasterowany z oryginalnych taśm i uzupełniony o trzy niepublikowane nagrania z jedynej radiowej sesji zespołu. Książeczkę z tekstem Jarosława Sawica (z nowymi wypowiedziami Krzysztofa Sadowskiego) ilustrują unikatowe, archiwalne fotografie zespołu.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Na kosmodromie Krzysztof Sadowski 19:56
1 2 Alfa Centaura Krzysztof Sadowski 3:48
1 3 Wam jest do śmiechu – mnie nie Krzysztof Sadowski 3:34
1 4 Straight Life Krzysztof Sadowski 6:18
1 5 Dalarna Krzysztof Sadowski 2:40
1 6 Blues X Krzysztof Sadowski 3:42
1 7 Na kosmodromie (wersja radiowa) Krzysztof Sadowski 6:34
1 8 Ballada jazzowa (wersja radiowa) Krzysztof Sadowski 4:50
1 9 On n'enterre pas le dimanche (wersja radiowa) Krzysztof Sadowski 5:53

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel