Miroslav Vitous Group

Miroslav Vitous

Nośnik: CD

Miroslav Vitous Group
Miroslav Vitous Group
Miroslav Vitous Group

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Miroslav Vitous Group

  • Miroslav Vitous Group
  • Miroslav Vitous Group
  • Miroslav Vitous Group
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Miroslav Vitous Group

Miroslav Vitous

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Miroslav Vitouš - kontrabas
John Surman - saksofony spranowe I barytonowe, klarnet basowy
Kenny Kirkland - fortepian
Jon Christensen - perkusja

Jeden z siedmiu historycznych albumów zawierających zremasterowane oryginalne interpretacje. Te wczesne produkcje ECM prezentuj niezwykłą panoramę muzyki - od utworów na orkiestrę z udziałem improwizujących solistów, duet gitarowy, fortepian solo a także kwartet jazzowy.

W okresie miedzy 1979 a 1982 Miroslav Vitouš Group była przede wszystkim bazą dla obfitych pomysłów improwizatorskich lidera grupy (Vitouša) i Johna Surmona. Nagrali oni dla ECM trzy albumy: noszący w tytule nazwę grupy jest środkowym z nich. Vitouš i Surman mieli wiele wspólnych cech: źródła ich inspiracji wykraczały poza obszar jazzu, łączyło ich zamiłowanie do swobodnej gry i do wykorzystywania wszelkich możliwości brzmieniowych swoich instrumentów: śpiewający w górnym rejestrze saksofon barytonowy Surmana współgrał ze skrzypcowym brzmieniem wydobywanym na kontrabasie przez Miroslava. Do tego duetu dołączyli budzący szacunek swoją pasją gry perkusista Jon Christensen oraz mający wówczas zaledwie 24 lata Kenny Kirkland, który zaczynał dopiero karierę mającą mu zapewnić pozycję jednego z najwybitniejszych pianistów współczesnego jazzu. W repertuarze płyty znalazły się klasyczne kompozycje Miroslava („When Face Gets Pale”), zbiorowe improwizacje i wreszcie utwór z repertuaru Surmana – Number Six.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 When Face Gets Pale Miroslav Vitous 5:56
1 2 Second Meeting Miroslav Vitous 4:56
1 3 Number Six Miroslav Vitous 5:54
1 4 Inner Peace Miroslav Vitous 7:25
1 5 Interplay Miroslav Vitous 10:00
1 6 Gears Miroslav Vitous 6:35
1 7 Sleeping Beauty Miroslav Vitous 5:02
1 8 Eagle Miroslav Vitous 2:00

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel