Luminous

The Horrors

Nośnik: CD

Luminous
Luminous
Luminous

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Luminous

  • Luminous
  • Luminous
  • Luminous
- + Dopasuj

Luminous

The Horrors

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Nagrywany przez piętnaście miesięcy w należącym do zespołu londyńskim studio-laboratorium-bunkrze, Luminous powstawał przy udziale współproducenta Craiga Silvey'a.

Jest to czwarty w dorobku The Horrors album. Pojawia się po debiutanckim Strange House z 2007 roku, nominowanym do nagrody Mercury Primary Colours z 2009 i nominowanym do albumu roku wedle magazynu NME Skying z 2011 roku.
Do Luminous jak do żadnej innej płyty pasuje tak często nadużywany zwrot „długo oczekiwany". Typowany na jeden z najważniejszych brytyjskich albumów 2014 roku, pojawia się po przełomowym Skying, którego sprzedaż zapewniła mu status srebrnej płyty, a który stał się ulubionym albumem ich bohaterów i rówieśników w rodzaju Bobby'ego Gillespie, Alexa Turnera czy Trenta Reznora. Wprowadził także The Horrors do grona najbardziej popularnych artystów renomowanego brytyjskiego Radio 1 oraz stał się przepustką do programu Later... With Jools Holland.

Wokalista Faris Badwan, gitarzysta Joshua Third, klawiszowiec Tom Furse, basista Rhys Webb i perkusista Joe Spurgeon, tym razem postanowili nagrać album bardziej pozytywny i z większą rolą elektroniki. Udoskonaliliśmy nasze brzmienie - mówi Badwan.
Jeśli chodzi o kompozycje, jest to album z którego jestem najbardziej zadowolony. Z kolei Webb dodaje: Nie chodzi o ciężar gitar, ale większą moc. Chcieliśmy stworzyć muzykę, przy której można tańczyć.
Lśniący dzięki tytułowi i lśniący z natury Luminous jest albumem promieniującym jasnością i energią. Te piosenki pokazują ich instynktowne, intuicyjne podejście do komponowania.
Tłumacząc intensywny, ale i niespieszny proces tworzenia i nagrywania albumu, frontman mówi: Jeśli jesteś zadowolony z jednej płyty, ciągle masz obawę, że nie będziesz w stanie ponownie napisać dobrej piosenki. Jednak mówiąc tak między nami, nie sądzę abyśmy kiedykolwiek pozwolili sobie na wydanie czegoś niegodnego pokazania. Mogę sobie wyobrazić, że dokończenie czegoś mogłoby nam zająć dziesięć lat. Wolałbym to, niż stać się zespołem, który cofa się z każdym wydawnictwem.
Jeśli zaś chodzi o inspiracje, które towarzyszyły im podczas pracy nad tym albumem, klawiszowiec Tom Furse mówi: Jak zwykle było wiele różnych rzeczy: The Beatles, Black Sabbath, Kraftwerk, a także Brian Eno, J Dilla, nagrania z wytwórni Metroplex Records i Trax Records. I tak jak zawsze psychodeliczna muzyka z całego świata oraz soul, funk, dub... W utworze Falling Star dodatkowy wkład miał także producent Paul Epworth (Adele, Paul McCartney, Foster The People).

Album promuje utwór I See You. Ten siedmio- i półminutowy syntezatorowy hymn niedawno zaprezentowali na scenie podczas The Fly Awards w Londynie.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Chasing Shadows The Horrors 6:49
1 2 First Day Of Spring The Horrors 5:11
1 3 So Now You Know The Horrors 5:02
1 4 In And Out Of Sight The Horrors 5:03
1 5 Jealous Sun The Horrors 4:10
1 6 Falling Star The Horrors 3:43
1 7 I See You The Horrors 7:32
1 8 Change Your Mind The Horrors 5:07
1 9 Mine And Yours The Horrors 3:31
1 10 Sleepwalk The Horrors 5:26

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel