Lost In The Dream

The War On Drugs

Nośnik: CD

Lost In The Dream
Lost In The Dream
Lost In The Dream

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Lost In The Dream

  • Lost In The Dream
  • Lost In The Dream
  • Lost In The Dream
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Lost In The Dream

The War On Drugs

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

       Choć Lost In The Dream jest trzecim albumem pochodzącej z Filadelfii formacji The War On Drugs, to jednak pod wieloma względami sprawia wrażenie pierwszego.

      W okolicach wydania przełomowego albumu Slave Ambient z 2011 roku, Adam Granduciel ruszył w dwuletnią trasę koncertową, występując w rockowych klubach, na festiwalach i w programach telewizyjnych. W tym czasie The War On Drugs stał się prawdziwie rock'n'rollowym zespołem. Ten fakt dodał energii dziesięciu piosenkom, które Granduciel wyprodukował razem z wieloletnim współpracownikiem, realizatorem Jeffem Zeiglerem.

       W przeszłości podstawę nowych utworów Granduciel przygotowywał sam. Tym razem piosenki były wykonywane i nagrywane przez cały zespół. W jego składzie znaleźli się: Dave Hartley, czyli ulubiony basista Adama, z którym współpracuje od czasu debiutanckiej płyty Wagonwheel Blues z 2008 roku oraz pianista Robbie Bennett, który jako multiinstrumentalista miał także wkład w Slave Ambient. Spędzili razem osiem miesięcy odwiedzając pół tuzina różnych studiów nagraniowych, od gór Północnej Karoliny, do dzielnic Nowego Jorku. Dopiero wtedy skruszony perfekcjonista Granduciel, zaczął modernizować utwory i zapraszać gości. Zamienił te piosenki w muzyczną misję ratunkową wynikającą z osobistej rozpaczy. Chciałem, aby to był pojedynczy głos, ale chciałem też, żeby był to projekt dobrych przyjaciół - mówi o płycie Lost In The Dream Granduciel. Wszyscy w zespole bardzo o nią dbali. Jej sednem jest dorastanie, radzenie sobie z życiem, posiadanie bliskich przyjaciół i wzajemne pomaganie sobie. O tym jest cała ta płyta. Te utwory definiują na nowo brzmienie, które stało się znakiem rozpoznawczym The War On Drugs. Charakterystyczne połączenie długich dźwięków i wielu muzycznych warstw, z tajemniczymi rytmami automatów perkusyjnych i melodii organów, rozsianych po całej płycie Lost In The Dream. Uwagę przykuwają delikatne klawisze, przeciwstawione rykowi gitar w An Ocean In Between The Waves, ostry i mocny riff przechodzi w refren Red Eyes, nasączony syntetycznymi smyczkami i dodającą delikatności partią saksofonu barytonowego. W tych utworach jest nowo odkryta bezpośredniość. Głos Granduciela wykracza poza typową siatkę efektów, jest donośniejszy. Punktem centralnym albumu jest ostry Eyes To The Wind, który staje się nowym hymnem formacji. Wspierany przez nowych braci, wyzwolony z udręki Granduciel, staje się kaznodzieją, który wygłasza swoje kazania z nowej ambony.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Under The Pressure The War On Drugs 8:52
1 2 Red Eyes The War On Drugs 4:58
1 3 Suffering The War On Drugs 6:02
1 4 An Ocean In Between The Waves The War On Drugs 7:11
1 5 Disappearing The War On Drugs 6:51
1 6 Eyes To The Wind The War On Drugs 5:55
1 7 The Haunting Idle The War On Drugs 3:07
1 8 Burning The War On Drugs 5:48
1 9 Lost In The Dream The War On Drugs 4:09
1 10 In Reverse The War On Drugs 7:41
5 na 5

Absolutnie jedna z kandydatek do płyty roku w kategorii rock. Płyta od samego początku wciaga swoją melodyjnością i przestrzennością brzmienia, a choć wiele utworów trwa więcej niż 6 minut słuchaczowi nawet przez chwilę nie dane jest się nudzić. Na początek dostajemy świetny numer Under The Pressure, jeden z najlepszych na płycie. Potem jest singlowy Red Eyes, który mi skojarzył się z Dire Straits. Jednak numer 1 płyty to zdecydowanie An Ocean In Between The Waves. Numer z wyrazistym rytmem, rozwijajacy się z minuty na minute z tak fantastycznym solem, że po skończeniu ma się ochotę posłuchać go jeszcze, i jeszcze, i jeszcze...:). Wogóle zdziwiony byłem dość mocno faktem, że to amrerykanie, dla mnie to klasycznie wyspiarska płyta i stylistyka. Eyes To The Wind i Lost In The Dream to też kapitalne numery potwierdzające naprawdę wysoki poziom tej płyty. Pamiętam, jak w Trójce Piotr Metz zaprezentował w jednym dniu obie te płyty i naprawdę obie są siebie warte. Więcej takiej muzy!!!!

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel