Lost And Found

Buena Vista Social Club

Nośnik: CD

Lost And Found
Lost And Found
Lost And Found

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Lost And Found

  • Lost And Found
  • Lost And Found
  • Lost And Found
- + Dopasuj

Lost And Found

Buena Vista Social Club

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Zapraszamy na kolejną odsłonę wspaniałej muzycznej przygody z „Buena Vista Social Club”! Album „Lost & Found” to kontynuacja bestsellerowego krążka, dzięki któremu cały świat pokochał genialne piosenki kubańskich mistrzów. Na płycie znajdziemy niepublikowane wcześniej nagrania oryginalnego składu „Buena vista Club” z legendarnej sesji w Hawanie, a także fragmenty koncertów z udziałem m.in Ibrahima Ferrea, Rubén Gonzáleza, Compay Segundo czy Omary Portuondo. Całość nagrana, wyselekcjonowana i zmasterowana przez oryginalny team producentów sesji „Buena Vista”.
Przez niemal dwie dekady od premiery, krążek „Buena Vista Social Club” na stałe wszedł do kanonu współczesnej kultury, zaś muzyka kubańskich mistrzów rozbrzmiewa do dziś na całym świecie. Nagrodzony Grammy krążek kupiło niemal 10 milionów fanów, ogromnym sukcesem cieszył się też film Wima Wendersa prezentujący koncertowe życie muzyków z Hawany. „Lost And Found” to wspaniała okazja, by ożywić te niezwykłe wspomnienia. Płyta przynosi nagrania z tej samej sesji studyjnej z 1996 roku - pod okiem Ry’a Cooder- dzięki której śmietanka kubańskich grajków podbiła świat. Z inicjatywy oficyny World Circuit przez 7 dni w kubańskiej stolicy zebrali się wówczas weterani złotej ery kubańskiej muzyki. Niektórzy, za sprawą tego projektu, wrócili do muzykowania po latach przerwy, by - niespodziewanie - w podeszłym wieku zyskać światową sławę. Choć niektórych z mistrzów nie ma już wśród nas, została ich muzyka - zarejestrowana w studio, ale też podczas występów na żywo. Wzruszające koncertowe nagrania weteranów uzupełniają tę niezwykłą kolekcję. Za selekcję i mastering materiału odpowiada oryginalny team producentów, odpowiedzialnych za sukces pierwszej edycji „Buena Vista Social Club” - Nick Gold, Ry Cooder i Jerry Boys.
Niezwykły album promuje fantastyczna kompozycja „Macusa”. To klasyczna pieśń z udziałem Segundo i Eliadesa Ochoa - duetu, który firmował też najsławniejszy dotychczas kawałek z sesji „Chan Chan”, a także Ibrahima Ferrera i rozbudowanej sekcji rytmicznej. Piosenkę nagrano w hawańskim Egrem Studio podczas oryginalnej sesji w 1996 roku.
Zachwyca też kobiecy głos „Buena Vista” - Omara Portuondo. Słychać ją w gorącym, tanecznym „Tiene Sambor”, a także w niezwykłym wykonaniu `Lágrimas Negras”, jednej z ulubionych piosenek Kubańczyków. Ten utwór również pochodzi z sesji w Egrem Studio, zaś Omarze towarzyszą Barbarito Torres i Ochoa. Na płytę trafiły też trzy nagrane w tym samym czasie piosenki Eliadesa Ochoa z towarzyszeniem gitary. W zestawie nie mogło też zabraknąć charakterystycznego wokalu Ibrahima Ferrera, którego słyszymy w trzech kompozycjach nagranych z akompaniamentem kultowego składu `banda gigante”, który brał udział w trasie promującej oryginalne wydawnictwo. Trudno też pominąć wkład weterana sesji - Rubéna Gonzáleza. Jego pianino przepięknie wybrzmiewa w poruszającym „Como Siente Yo”, a także w żywiołowym parkietowym przeboju w stylu `danzon`: „Bodas De Oro”.
„Przez wiele lat ludzie zasypywali nas pytaniami, czy są jakieś nieznane materiały z legendarnej sesji” - mówi Nick Gold, właściciel World Circuit. „Wiedzieliśmy, że w archiwum jest trochę piosenek, ulubionych przez muzyków, ale z różnych przyczyn wcześniej nie było okazji by to sprawdzić. Gdy w końcu postanowiliśmy przejrzeć materiał, byliśmy zaszokowani jak wiele wspaniałej muzyki pozostało”. Zaś Eliades Ochoa, gitarzysta i wokalista z legendarnego składu mówi: `Buena Vista Social Club pojawiło się w odpowiednim momencie. To hołd dla Kubańczyków, kubańskiej muzyki oraz wybitnych weteranów sceny i ich indywidualnych historii. Uczestnictwo w tym projekcie napawa mnie dumą i szczęściem`.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Bruca Manigua Buena Vista Social Club 5:18
1 2 Macusa Buena Vista Social Club 4:07
1 3 Tiene Sabor Buena Vista Social Club 3:21
1 4 Bodas De Oro Buena Vista Social Club 4:43
1 5 Black Chicken 37 Buena Vista Social Club 3:37
1 6 Habanera Buena Vista Social Club 2:24
1 7 Como Fue Buena Vista Social Club 4:01
1 8 Guajira En F Buena Vista Social Club 4:25
1 9 Quiereme Mucho Buena Vista Social Club 1:32
1 10 Pedacito De Papel Buena Vista Social Club 2:41
1 11 Mami Me Gusto Buena Vista Social Club 5:17
1 12 Lagrimas Negras Buena Vista Social Club 4:09
1 13 Como Siento Yo Buena Vista Social Club 2:01
1 14 Ruben Sings! Buena Vista Social Club

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel