Kolekcja Bajek Brzechwy

VARIOUS

Nośnik: CD

Kolekcja Bajek Brzechwy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Kolekcja Bajek Brzechwy

  • Kolekcja Bajek Brzechwy
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Kolekcja Bajek Brzechwy

VARIOUS

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
W prezentowym zestawie znalazło się sześć najsłynniejszych baśni muzycznych z serii wydawniczej Bajek Brzechwy Polskich Nagrań. Są to: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kot w butach, Lata ptaszek, Kopciuszek i Księżniczka na ziarnku grochu. Na każdej z trzech płyt znajdują się dwie baśnie i dodatkowo piosenki. W kolorowych książeczkach umieszczone są wszystkie teksty piosenek. Płyty opatrzone zostały w oryginalną szatę graficzną legendarnych wydań winylowych opracowanych przez Jerzego Matuszewskiego.

Bajki nagrywane w latach 1961-74 to perły literatury dla najmłodszych w wersji słuchowisk z bogatą oprawą muzyczną, pięknymi piosenkami, w których w postacie dziecięcych bohaterów wcielają się najwybitniejsi polscy aktorzy. Niezapomniane kreacje stworzyli m.in. Barbara Krafftówna, Irena Kwiatkowska, Wiesław Michnikowski, Andrzej Stockinger, Tadeusz Bartosik.

Przy ich powstawaniu współpracowali najlepsi autorzy tekstów (Jan Brzechwa, Bogdan Loebl, Krystyna Wodnicka), graficy (Olga Siemaszkowa, Helena Matuszewska, Jerzy Flisak), kompozytorzy (Stefan Kisielewski, Mieczysław Janicz, Bronisław Kazimierz Przybylski), reżyserzy (Wojciech Maciejewski, Wiesław Opałek) oraz muzycy polskich orkiestr. Niezwykle bogata oprawa muzyczna bajek kształtuje słuch i wyobraźnię dziecka a dbałość o piękno języka uczy polszczyzny.

Najwyższa jakość słuchowisk oraz ponadczasowa wartość bajek decyduje o ich niesłabnącej popularności. Są to do dziś najlepsze słuchowiska i bajki dla dzieci. Od lat 60-tych wychowują i bawią kolejne pokolenia Polaków. To bajki naszego dzieciństwa. Dzięki wznowieniom dopieszczonym graficznie i dźwiękowo można usłyszeć je znowu!
Ogólne

title

Kolekcja Bajek Brzechwy

artist

VARIOUS

ilosc_plyt

0

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel