Jesteśmy Najlepsi

Big Cyc

Nośnik: CD

Jesteśmy Najlepsi
Jesteśmy Najlepsi
Jesteśmy Najlepsi

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Jesteśmy Najlepsi

  • Jesteśmy Najlepsi
  • Jesteśmy Najlepsi
  • Jesteśmy Najlepsi
- + Dopasuj

Jesteśmy Najlepsi

Big Cyc

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
     Jesteśmy najlepsi to piętnasta płyta studyjna w dorobku zespołu, a licząc kompilacje typu "The Best Of " z premierowymi piosenkami jako bonusami oraz płyty DVD, to dwudziesta. Płyta została nagrana w katowickim MAQ Records Studio w kilku intensywnych sesjach na przestrzeni 2014/ 2015. Zawiera 14 nowych piosenek, z których kilka znanych jest już z teledysków publikowanych na You Tube takich jak "Zegarek Putina", "Koło", "Gender song" czy "Lato w Afganistanie".

     Obecnie płytę pilotuje piosenka tytułowa "Jesteśmy najlepsi" do której powstał teledysk z udziałem takich sław sportu jak Otylia Jędrzejczak, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Adam Korol, Szymon Kołecki, Marcin Lijewski, Piotr Świerczewski i wielu innych mistrzów oraz młodych sportowców, podopiecznych Fundacji Akademia Sportu Artura Siódmiaka.

     Piosenka i teledysk "Jesteśmy najlepsi" to wydarzenie o charakterze artystyczno sportowym. Utwór promuje sportową rywalizacje fair play, propaguje zdrowy styl życia i postawy antyrasistowskie, krzewi ducha walki i optymizmu. Stanowi także zachętę do uprawiania sportu przez młodzież szkolną unikającą lekcji WF.
Płyta "Jesteśmy najlepsi" to mieszanka wybuchowa z gazem rozweselającym i pigułką prawdy doprawiona sarkazmem i polana gęstym wkurzeniem na polskie absurdy. Zdaniem lekarzy jest w stanie pobudzić do życia osoby niemrawe i zrezygnowane, a nawet nieżywe.
Na najnowszej płycie Big Cyca nie brakuje żartów muzycznych w starym stylu zespołu ("Gender song") ale są też kompozycje pełne gorzkich refleksji i przemyśleń dotyczących naszej rzeczywistości ("Zegarek Putina", "Lato w Afganistanie"). Ciekawostką jest piosenka "Uniwerek ja i ty" napisana specjalnie na 70.lecie Uniwersytetu Łódzkiego, na którym studiowali Dżej Dżej i Skiba.

     Brzmienie płyty jest bardzo nowoczesne, ale mimo to Big Cyc cały czas pozostaje sobą i jest wierny dawno temu obranej stylistyce szyderstwa, zjadliwej ironii i kpiny. Muzycy od lat świetnie czują się w loży szyderców z perspektywy, której oceniają nasz zwariowany i skołowany świat.
Ciekawostką dla fanów będzie z pewnością fakt, że nowe CD zespołu będzie zawierać oryginalny bonus w postaci GRY PLANSZOWEJ pod tytułem "Trasa Big Cyca". Okładkę płyty namalował Szymon Chwalisz.

     Big Cyc jest jak dobre portugalskie wino, wyłowione z pirackiego okrętu na dnie morza, które po wielu awanturach i przygodach nabiera właściwego drace i prowokacji umysłowej smaku.
Zespół gra na scenie nieprzerwanie od 27 lat. Sprzedał ponad 2 mln płyt i zagrał ponad cztery tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. Jest to jedyny w Polsce zespół który gra w tym samym, oryginalnym składzie od początku istnienia. Teraz LEGENDA POLSKIEGO ROCKA uderza z nową energią!!!

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Jesteśmy Najlepsi! Big Cyc 3:13
1 2 Mam To Gdzieś! Big Cyc 2:33
1 3 Ja Chcę Leżeć Big Cyc 3:32
1 4 Słuchawski Big Cyc 3:25
1 5 Nic Mnie To Nie Obchodzi Big Cyc 3:15
1 6 Lato W Afganistanie Big Cyc 3:52
1 7 Moc I Gaz Big Cyc 2:10
1 8 Nie, Nie Mogę Spać Big Cyc 3:12
1 9 Gówno Na Kole Big Cyc 4:26
1 10 Gender Song Big Cyc 3:15
1 11 Uniwerek Ja I Ty Big Cyc 4:04
1 12 Zegarek Putina Big Cyc 3:13
1 13 Słoiki Big Cyc 3:53
1 14 Tempelhoff Big Cyc 4:01
1 15 eNuda Big Cyc 3:43

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel