Imperium

HUNTER

Nośnik: CD

Imperium
Imperium
Imperium

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Imperium

  • Imperium
  • Imperium
  • Imperium
- + Dopasuj

Imperium

HUNTER

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

 "IMPERIUM" to tytuł najnowszej płyty HUNTERA. Jest ona kontynuacją słowno-muzyczną "KRÓLESTWA" - ubiegłorocznego wydawnictwa, które pół roku po premierze otrzymało status Złotej Płyty. "Imperium" nadejdzie 15 listopada i jego premiera będzie połączona z warszawskim koncertem w kinoteatrze Palladium. Wydarzenie to zostanie dodatkowo zarejestrowane z myślą o kolejnym wydawnictwie DVD. W myśl tego, że "Królestwa bywają piękne. Imperia - nigdy" - najnowsza płyta porusza wiele bolesnych i powszechnie unikanych tematów, kwestii etycznych, społecznych, obyczajowych i religijnych. Przykładem są dwa pierwsze utwory singlowe, które już wywołały duże poruszenie i wiele kontrowersji:

 

     Zespół konsekwentnie, od blisko trzydziestu lat otwiera kolejne drzwi skłaniając do przemyśleń i refleksji. Opowiadając się jednoznacznie przeciwko przemocy, nietolerancji, fanatyzmowi, wszechobecnej głupocie i braku wyobraźni w sposób często przewrotny prowokuje do myślenia i zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością, zmuszając tym samym do czytania między wierszami i analizy tekstów, które sięgają dużo głębiej niż pozornie może się wydawać. Muzycznie również przekracza dotychczasowe granice łącząc i mieszając artystyczne wizje z mocą i bezkompromisowością gatunku. Z jednej strony jest więc rozwinięciem płyty poprzedniej i syntezą wcześniejszych wydawnictw a z drugiej eksperymentalną progresją w zupełnie nowe obszary muzyki. Zarówno w warstwie instrumentalnej jak i słownej będzie to najmocniejsza płyta w dorobku Huntera. Mimo nadal tak charakterystycznej dla zespołu poetyki, zabawy dźwiękiem i słowem, wieloznaczności i ukrytego sensu wiele rzeczy tym razem jest powiedziane i zagrane bardzo wprost. I to zaboli. Intencje jednak nadal pozostają niezmienne.

"Imperium", podobnie jak "Królestwo", nagrano w mazurskiej wiejskiej stodole. Część śladów i edycji zrealizowano także w pierwszej sali prób zespołu w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie, w domowych studiach zespołu oraz kilka partii perkusyjnych w studio Sonus. Dzięki temu powstał materiał unikalny brzmieniowo, który nie miałby szansy powstać w normalnym studio nagraniowym. Odgłosy natury można usłyszeć w przerwach między utworami a czasem nawet w samych kompozycjach, co było zabiegiem celowym. W kilku nagraniach wziął udział chór. Po raz pierwszy w historii Hunter wyprodukował materiał bez producenta zewnętrznego. Zmiksowaniem płyty zajął się tradycyjnie już Jacek Miłaszewski (Chimp Studio) z którym Hunter współpracuje od czasów płyty "Hellwood". Sesję fotograficzną zrealizował Aleksander Ikaniewicz. Równolegle, tego samego dnia "MANIA Studio" zarejestrowała również zdjęcia do teledysku "Imperium UBOJU". Wszystko to odbyło się w prawdziwej rzeźni w miejscowości Maradki. Ze względu na poruszany temat uboju rytualnego, mimo mocnych scen finałowych,  "Przegląd Wydarzeń Tygodnia" (TVP Info) prowadzony przez Mariusza Pietrasika oraz program "Tak czy Nie" (POLSAT News) prowadzony przez Macieja Stroińskiego zdecydowały się na jego emisję i wywiad z zespołem. Wywołało to duże poruszenie wśród telewidzów i fanów zespołu.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Uboju Hunter 3:11
1 2 Mæczety Hunter 3:29
1 3 Zawiści Orzeszpospolitej Hunter 3:25
1 4 Miłości Hunter 5:07
1 5 Szczujszczura Hunter 3:20
1 6 Strachu Hunter 4:27
1 7 Diabła Hunter 3:38
1 8 Waraciwara Hunter 4:41
1 9 Trujki Hunter 6:10
5 na 5

Bardzo dobre wydawnictwo

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel