Folkhorod

Enej

Nośnik: CD

Folkhorod
Folkhorod

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Folkhorod

  • Folkhorod
  • Folkhorod
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Folkhorod

Enej

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Folkhorod to najnowsza płyta zespołu Enej, ukazująca się w 16 listopada 2012 roku jako trzecie, po \"Ulicach\" i \"Folkorabel\" (tytuł złotej płyty w 2011 roku) wydawnictwo tego zespołu. Płytę zapowiadały dwa single- wydane w marcu 2012 roku \"Skrzydlate Ręce\", Superpremiera na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, utwór wielokrotnie okupujący szczyty list przebojów , oraz najnowszy singiel- \"Tak smakuje życie\" wydany w październiku tego roku. Obie piosenki wprowadzają słuchacza w klimat nowej płyty, jednak nie określają jej w precyzyjny sposób. Pojawia się bowiem na niej brzmienie, które zespół zapowiadał na koncertach od kilku lat, brzmienie folkowe, etniczne z dodatkiem wschodniego charakteru, jak i dużo mocniejsze niż do tej pory gitarowe riffy. Tym razem jednak ENEJ postarał się o dodatkowe środki- szerokie, niecodzienne instrumentarium (poza członkami zespołu pojawiają się liczni goście), bardziej rozbudowane formy utworów i dodatkowe głosy (niespodzianką bez wątpienia jest gościnny udział w jednej z piosenek Wooza i Tomsona z zespołu Afromental). Na płycie pojawi się 13 utworów, z czego 12 autorskich oraz cover \"Cykady na cykladach\", który zespół ENEJ miał zaszczyt wykonywać wraz z autorką- Olgą \"Korą\" Jackowską na festiwalu Top Trendy w 2011 roku. Połowa z umieszczonych na wydawnictwie piosenek napisana została w języku ukraińskim, co zaznajomionych z twórczością polsko-ukraińskiego zespołu nie powinno dziwić. Czego więc można się spodziewać po płycie Folkhorod? Sama nazwa może sporo nam powiedzieć, Folkowy Ogród idealnie oddaje klimat muzyki pojawiającej się na krążku. Jest ona kwiecista, różnorodna, zaskakuje gwałtownymi zmianami nastrojów, skokami od lirycznego akordeonu do małej orkiestry dętej, od spokojnego, balladowego nastroju do potężnego gitarowego uderzenia. Każdy więc kto sięgnie po najnowszą płytę zespołu ENEJ może spodziewać się różnorodnych wrażeń, niezależnie od gustu na pewno znajdzie coś dla siebie.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Tak Smakuje Życie Enej 3:40
1 2 Moja Eneida Enej 3:47
1 3 Symetryczno-Liryczna Enej 3:18
1 4 Woda Życiodajna Enej 4:57
1 5 Vitre Hnatyi Enej 3:43
1 6 Skrzydlate Ręce Enej 3:04
1 7 Oj Pishov Ja V Dunay Enej 5:01
1 8 Interludium Enej 2:16
1 9 United Enej 4:54
1 10 Lili Enej 3:27
1 11 Lita Orel Enej 2:48
1 12 Żyje Się Raz Enej 5:14
1 13 Cykady Na Cykladach Enej 2:42
5 na 5

Płyta rewelacjyjna , godna do polecenia , działa bez żadnych zarzutów :) ! polecam na parwde .:) sama posiadam tą płyte i zaręczam że jest genialna :)
!

5 na 5

Płyta rewelacjyjna , godna do polecenia , działa bez żadnych zarzutów :) ! polecam na parwde .:) sama posiadam tą płyte i zaręczam że jest genialna :)
!

5 na 5

płyta godna polecenia

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel