Feelin' Good

Nightmares on Wax

Nośnik: CD

Feelin' Good
Feelin' Good

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Feelin' Good

  • Feelin' Good
  • Feelin' Good
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Feelin' Good

Nightmares on Wax

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Feelin' Good to nowy album George'a Evelyna, szerzej znanego jako Nightmares On Wax. Jak sam mówi: Pochodzę z miasta, ale w mojej muzyce jest słońce... To zawsze było naturalnym marzeniem, by tworzyć muzykę w słońcu. Tak jak robię to teraz. Nie mam nic do moich poprzednich płyt, ale „Feelin' Good” jest czymś, co zawsze chciałem stworzyć.
Nightmares On Wax to prawdziwa instytucja. W Europie znany jest przede wszystkim za sprawą przełomowych albumów Smokers Delight i Carboot Soul z lat dziewięćdziesiątych. W Stanach dzięki płycie In A Space Outta Sound z muzyką lo-funk z 2006 roku. Od siedmiu lat mieszka w wiejskim domu na Ibizie i pozostaje jednym z najbardziej zasłużonych artystów wytwórni Warp Records. Największym źródłem inspiracji dla jego nowej płyty, a także nadchodzących koncertów, były jego własne nocne klubowe imprezy Wax Da Jam, które gościły w najstarszym na Ibizie klubie Las Dalias. Ten album jest ścieżką dźwiękową tych nocnych rytmów, eksperymentów i improwizacji, podczas których towarzyszyli mu goście w rodzaju DJ Shadowa czy Rootsa Manuva.
Początkowo miałem wiele propozycji tytułu dla tego albumu – wspomina Evelyn. Jednak podczas Wax Da Jam zacząłem opowiadać do mikrofonu o tym, jak muzyka wyzwala energię, która wprowadza ludzi w dobry nastrój. Każdy ma suwerenne prawo by czuć się dobrze. Chciałem więc nagrać album, który przypomni o tym, który będzie dźwiękowym pejzażem dla dobrego samopoczucia. Taki był mój cel.
Bogate brzmieniowo utwory powstały w Berlinie, a zaaranżował je współpracownik zespołu Jazzanova, Sebastiana Studnitzky'ego. Na instrumentach klawiszowych zagrał wieloletni współpracownik Nightmares On Wax Robin Taylor-Firth, zaś sekcję rytmiczną tworzą: niemiecki jazzowy wirtuoz perkusji Wolfgang Haffner oraz basista Paul Powell. Na instrumentach perkusyjnych zagrał znany z M People Shovell – The Drum Warrior, zaś wokalnie udzielił się także Mozez z Zero 7.
Powstał pikantny zestaw piosenek, nasączony klimatem muzyki funk i soul, a także – jak w przypadku utworu Tapestry – pulsujący w rytmie house'u. Zawsze chodziło o dobrą zabawę – mówi Evelyn. Był czas, że to co robiłem nie brzmiało jak stworzone przez ludzi mogących tańczyć, jednak teraz poczucie rytmu wróciło. Master Plan wprowadza soulowo-triphopowy nastrój, a zaśpiewała w nim kalifornijska wokalista folkowa Katy Gray. Funkowy Now Is The Time wedle George'a, przynosi posmak Wax Da Jam. To jednak nie wszystkie kolory jakie znajdziemy na Feelin' Good. Give Thx wprowadza wibracje typowe dla muzyki z wytwórni Motown z lat siedemdziesiątych, zaś Eye (Can’t See) napędza latynoski rytm. To właśnie w tych dwóch ostatnich piosenkach można usłyszeć głos wokalisty Zero 7. Na zakończenie płyty dostajemy Om Sweet H(om)e, w którym George i Shovell grają na instrumentach perkusyjnych do dźwięków śpiewanych przez tybetańskich mnichów.
Pozytywne nastawienie nie tylko miało wpływ na nową twórczość, ale także dalsze działania artysty: To było kluczowe dla mojej muzyki, a także skłoniło do przemyślenia moich występów na żywo. Zebrałem pełny zespół oraz soundsystem i teraz pragnę to połączyć, dodając instrumenty perkusyjne. Feelin' Good tradycyjnie ukazał się nakładem Warp Records.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 So Here We Are Nightmares on Wax 4:27
1 2 Be, I Do Nightmares on Wax 4:47
1 3 Master Plan Nightmares on Wax 4:01
1 4 Luna 2 Nightmares On Wax feat. Wolfgang Haffner 4:52
1 5 Now Is The Time Nightmares on Wax 4:00
1 6 Give Thx Nightmares on Wax 3:33
1 7 Eye (Can't See) Nightmares on Wax 4:11
1 8 Tapestry Nightmares on Wax 5:28
1 9 There 4u Nightmares on Wax 4:40
1 10 Om Sweet H(om)E Nightmares on Wax 6:57

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel