Contemplation

Janusz Muniak

Nośnik: CD

Contemplation
Contemplation
Contemplation

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Contemplation

  • Contemplation
  • Contemplation
  • Contemplation
- + Dopasuj

Contemplation

Janusz Muniak

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Janusz Muniak ostatnią autorską płytę wydał w 2002 roku (CD „Annie”) i od tego czasu wielbiciele jego twórczości wciąż pytają o kolejną studyjną rejestrację jego muzycznej aktywności. Odpowiedzią jest płyta „Contemplation”.

Nowy album prezentuje dojrzały, wspólny projekt znakomitych muzyków. Z Januszem Muniakiem grają Joachim Mencel – romantyk fortepianu, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów; Willem von Hombracht – wybitny kontrabasista z Saint Louis, oraz Harry Tanschek, niezwykle aktywny i doświadczony muzycznie perkusista z Wiednia.
Chociaż płyta firmowana jest czterema nazwiskami to nie ulega wątpliwości, że centralną postacią i osobą, która miała największy wpływ na dobór utworów jest Janusz Muniak – legenda polskiego jazzu, wielki muzyk, zdobywca Złotego Fryderyka za całokształt działalności (2015). Na płycie znajdą się standardy oraz jedna kompozycja Janusza Muniaka.
„Contemplation” to najbardziej klasyczne brzmienie jazzu zarejestrowane w ostatnich latach w Polsce. To smak muzyki, która niespiesznie dozuje swą treść… To piękno ballad, które snują swą opowieść poprzez muzyczną kreację prawdziwych, najgłębszych emocji. To witalność i energia jazzu, budowana na bazie akustycznej barwy instrumentów w nagraniu zarejestrowanym z największym pietyzmem i dbałością o naturalne, analogowe brzmienie. To gratka dla wszystkich fanów jazzu, także audiofilów.
Nagrania w całości zarejestrował i zmiksował nieodżałowany Wojtek Przybylski, wspaniały realizator dźwięku, który stworzył brzmienie wielu kultowych płyt. W „Contemplation” aby uzyskać klasyczne jazzowe brzmienie zastosował techniki studyjnej rejestracji używane w latach 60.

Skład:
Janusz Muniak - saksofon
Joachim Mencel - fortepian
Willem von Hombracht - kontrabas
Harry Tanschek - perkusja

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Time For Love Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 8:26
1 2 Alone Together Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 8:55
1 3 Contemplation Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 8:12
1 4 Moja ballada Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 7:09
1 5 Annie Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 6:42
1 6 What Are You Doing With The Rest Of Your Life Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 8:06
1 7 Sunshower Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 10:58
1 8 I Fall In Love Too Easily Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 8:34
1 9 Body And Soul Janusz Muniak / Joachim Mencel / Willem von Hombracht / Harry Tanschek 7:52

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel