Blood On The Tracks

Bob Dylan

Nośnik: CD

Blood On The Tracks

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Blood On The Tracks

  • Blood On The Tracks
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Blood On The Tracks

Bob Dylan

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Tangled Up In Blue Bob Dylan 5:41
1 2 Simple Twist Of Fate Bob Dylan 4:17
1 3 You're A Big Girl Now Bob Dylan 4:31
1 4 Idiot Wind Bob Dylan 7:44
1 5 You're Gonna Make Me Lonesome When You Go Bob Dylan 2:55
1 6 Meet Me In The Morning Bob Dylan 4:20
1 7 Lily, Rosemary And The Jack Of Hearts Bob Dylan 8:50
1 8 If You See Her, Say Hello Bob Dylan 4:47
1 9 Shelter From The Storm Bob Dylan 5:00
1 10 Buckets Of Rain Bob Dylan 3:22
5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

1974 nie był zdecydowanie najlepszym rokiem w życiu Boba Dylana. Był w separacji z żoną Sarą, jego ostatnie albumy nie były przyjmowane tak dobrze ze strony krytyków i publiczności jak te nagrywane w latach sześćdziesiątych, a sam Dylan nie polepszył swojego wizerunku występując na jednym z koncertów kompletnie pijany. W takich to okolicznościach amerykański bard przystąpił do nagrywania \"Blood on the Tracks\".
Motywem przewodnim całego albumu są relacje damsko-męskie. Znajdziemy tu opisy stanów zakochania, tęsknoty i ostatecznego rozstania. Słynący ze świetnych tekstów Dylan i tym razem nie zawodzi i przekazuje słuchaczowi jedne z najpiękniejszych słów o miłości kiedykolwiek uchwyconych przez mikrofon. Inspiracją dla artysty musiały być jego aktualne relacje z żoną (choć sam Dylan zaprzeczył jakoby utwory miały charakter osobisty) i jego stan uczuciowy co sprawia, że z albumu bije szczerość i zaangażowanie emocjonalne w wykonywaną muzykę. Wśród samych piosenek znajdziemy między innymi klasyczny wyciskacz łez \"If You See Her Say Hello\", przebojowe i zawiłe narracyjnie \"Tangled up in Blue\", rozbudowane, prezentujące złożoną historię \"Lily, Rosemary and the Jack of Hearts\" czy wreszcie poetycki, dojrzały i doskonały \"Idiot Wind\", o którym słynny Lou Reed powiedział że żałuje, iż to nie on napisał ten utwór. Produkcją nagrań zajął się sam Dylan i jest to jeden z najlepiej, najpełniej brzmiących albumów w jego dyskografii.
Płyta jest dziełem obowiązkowym do przesłuchania przez każdego miłośnika muzyki i kultury ogólnie. Jest to zdecydowanie jedno z najlepszych dzieł w swej tematyce i jego treść poznać należy tak jak treść dzieł literackich obowiązujących w szkołach. Szczególnie, że mimo olbrzymiego ładunku emocjonalnego i złożoności jest o wiele bardziej przystępne niż większość lektur.

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel