Bleeds

Roots Manuva

Nośnik: CD

Bleeds
Bleeds
Bleeds

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Bleeds

  • Bleeds
  • Bleeds
  • Bleeds
- + Dopasuj
dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Roots Manuva wraca z wybitnym albumem „Bleeds”! Legendarny twórca i wielka inspiracja m.in. dla The Streets czy Arctic Monkeys, na nowym krążku zachwyca autorską wizją z pogranicza hip hopu, muzyki tanecznej, funku, dubu i elektroniki. Wśród producentów płyty m.in. Adrian Sherwood, Four Tet i Switch (Major Lazer).
Roots Manuva aka Rodney Smith to jedna z wybitniejszych postaci brytyjskiej sceny ostatnich dwóch 
dekad. Współpracował m.in. z Gorillaz, The Cinematic Orchestra czy Leftfield, zaś do inspiracji jego  twórczością przyznają się choćby Mike Skinner z The Streets czy Alex Turner z Arctic Monkeys. Po 4  latach odpoczynku znakomity muzyk powraca z krążkiem Bleeds, który już teraz krytycy oceniają jako  najwybitniejszy w jego dyskografii obok przełomowego Run Come Save Me. W żyłach urodzonego w  Londynie artysty płynie jamajska krew, w jego muzyce słychać zatem rozwibrowany basowy puls  południowego Londynu i swobodne karaibskie rytmy. O sile przekazu Manuvy decyduje jednak przede 
wszystkim jego niepowtarzalny styl i charyzmatyczny głos. Na Bleeds, towarzyszący mu znakomici goście -  Adrian Sherwood założyciel kultowej dubowej oficyny On U Sound, mistrz nowej elektroniki Four Tet,  młody brytyjski talent - Fred czy połówka gwiazdorskiego Major Lazer - Switch, upichcili muzyczne podkłady  najwyższej klasy. Jednak to Manuva jest na tutaj niekwestionwanym maestro. Sam przyznaje, że to jego  najbardziej emocjonalny materiał, który w warstwie lirycznej porównywać można z intensywnością  klasycznych rasta hymnów czy uduchowionych arcydzieł muzyki soul. y Manuvy przynoszą niezwykle  przenikliwe społeczne komentarze, ale też osobiste reminescencje intymnych wewnętrznych przeżyć.  Najistotniejsze jednak, że poetycki talent twórcy pozwala nam cieszyć się zaskakującymi puentami, słownymi    grami, niepospolitą frazą. Jestem czarnym, brytyjskim odpowiednikiem Marka Rothko - mówi nieco  przekornie muzyk i przyznać trzeba, że na Bleeds nie znajdziemy  ekshibicjonistycnych banałów i publicystycznych klisz. Roots Manuva  wyznaje, że jego ojczyzną jest kultura Basu i Słowa, dlatego należy upatrywać w nim kolejnego mistrza tej wielkiej brytyjskiej tradycji, obok  Lintona Kwesi Johnsona, Johna Lydona z P.I.L, Marka Stwearta z Pop Group czy Tricky’ego. Zaś Bleeds już teraz uznawany jest za  jeden z najważniejszych albumów mijającego roku.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Hard Bastards Roots Manuva 5:18
1 2 Crying Roots Manuva 3:03
1 3 Facey 2.11 Roots Manuva 2:43
1 4 Don’t Breathe Out Roots Manuva 3:20
1 5 Cargo Roots Manuva 4:15
1 6 Stepping Hard Roots Manuva 5:19
1 7 Me Up! Roots Manuva 3:46
1 8 One Thing Roots Manuva 3:48
1 9 I Know Your Face Roots Manuva 5:22
1 10 Fighting For? Roots Manuva 3:46

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel