Banshee

Kendra Morris

Nośnik: CD

Banshee
Banshee

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Banshee

  • Banshee
  • Banshee
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Banshee

Kendra Morris

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Album Banshee jest debiutem amerykańskiej wokalistki i kompozytorki Kendry Morris. Jest zbiorem historii o miłości, żądzy, rozpaczy i odkupieniu. Zarówno tych wymyślonych, jak i opowiadających jej własne przeżycia.

Tłumacząc pochodzenie tytułu Banshee (zjawy zwiastującej śmierć), mówi: Zawsze intrygowały mnie zjawy. Kiedy byłam dzieckiem oglądałam taki film Disney'a „Darby O'Gill and the Little People", w którym była pewna zjawa. Można było zobaczyć jej cień, usłyszeć jej jęki... Kryje się za nimi niesamowita historia- są zawodzącym, krzyczącym zwiastunem śmierci. To w jakimś stopniu odnosi się do tego, co robię na scenie. Rzucam zaklęcia.

Morris od najmłodszych lat dorastała w otoczeniu muzyki.
Jej rodzice grali razem w zespole, a ona często zakradała się do ich pełnych winyli szafek, by słuchać ich ulubionych nagrań. Wkrótce twórczość Marvina Gaye'a, Spinners, War, Stevie'ego Wondera, Jackson 5 czy Temptations także dla niej stała się tą najbardziej lubianą. Marvin Gaye miał na mnie ogromny wpływ, uwielbiałam to, co robił z głosem, a także nastrój, który wprowadzał do muzyki  - przyznaje dziś Kendra. Wśród innych idoli wymienia także Beach Boys, Crosby, Stills And Nash czy Robertę Fleck. Słucham bardzo dużo muzyki i ciągle zmieniam fascynacje. Tina Turner... uwielbiam stare nagrania Ike And Tina Turner, te rzeczy są naprawdę dobre. Choć dorastała w St. Petersburg na Florydzie, postanowiła zamieszkać w Nowym Jorku. W 2011 roku zadebiutowała solowym singlem Concrete Waves (który ukazał się nakładem Wax Poetics). Dzięki bogatemu harmonicznie mocnemu głosowi i zdolności do pisania chwytliwych i funkowo zaaranżowanych piosnek, szybko stała się objawieniem na współczesnej scenie muzyki soul. Chociaż mogłaby być porównywana do Amy Winehouse, Adele czy Joss Stone, najlepiej pasuje do niej określenie Janis Joplin dzisiejszych czasów.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Waiting Kendra Morris 4:08
1 2 Pow Kendra Morris 3:47
1 3 Spitting Teeth Kendra Morris 3:26
1 4 If You Didn't Go Kendra Morris 4:47
1 5 Concrete Waves Kendra Morris 4:30
1 6 I'm Gonna Be Kendra Morris 4:05
1 7 Right Now Kendra Morris 3:19
1 8 The Plunge Kendra Morris 4:18
1 9 Here Kendra Morris 4:26
1 10 Today Kendra Morris 4:00
1 11 Just One More Kendra Morris 3:48
1 12 Old Photos Kendra Morris 3:27
1 13 How You Want It Kendra Morris 3:47
1 14 Banshee Kendra Morris 4:41

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel