Aura

Rgg

Nośnik: CD

Aura
Aura

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Aura

  • Aura
  • Aura
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Aura

Rgg

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Najnowszy album formacji RGG zatytułowany „AURA” ukaże się nakładem prestiżowej wytwórni OKeh Records oraz Sony Music Entertainment. Siódma płyta w dyskografii zespołu jest jednocześnie wydawniczym debiutem na arenie międzynarodowej. Tym samym zespół dołącza do ekskluzywnego grona polskich artystów jazzowych, których twórczość została doceniona zagranicą.

RGG to: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja

„Muzyka RGG jest muzyką dla odbiorców aktywnych” – tak sami członkowie RGG charakteryzują swoją twórczość. Rzeczywiście, muzyki RGG trzeba słuchać, dopiero wówczas, gdy poświęcimy jej całą naszą uwagę, otwierają się przed nami światy, które dźwiękami kreuje to niezwykłe fortepianowe trio. Niezwykłe, gdyż przez 13 lat istnienia udało mu się stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Nie jest to po prostu fortepian, któremu towarzyszy sekcja rytmiczna, ale trzech równouprawnionych muzyków, którzy wspólnie tworzą muzyczne opowieści.

Najnowsza, już siódma w dorobku zespołu, płyta „AURA” jest w pewnym sensie syntezą dotychczasowych muzycznych doświadczeń tria, a jednocześnie krokiem ku czemuś nowemu. Tym razem muzycy otworzyli się na inspiracje płynące z bardzo różnych światów muzycznych: z muzyki sakralnej, z klasyki, z muzyki popularnej i oczywiście z jazzu. Wszystko powiązane jest jednak w całość, którą określa właśnie tytułowa „aura”, niepowtarzalny nastrój, jaki wywołuje w nas owa całość.

Płytą „AURA” natychmiast zainteresowała się legendarna wytwórnia OKeh Records, której początki sięgają 1918 roku kiedy stworzył ją Otto K.E. Heinemann. Historyczne nagrania spod znaku OKeh firmują nazwiska: Louisa Armg-fwba, Bixa Beiderbecke, Errolla Garnera, Counta Basiego, Dukea Ellingtona, Ahmada Jamala. W obecnym katalogu wytwórni znajdują się wybitni artyści: Sonny Rollins, Dave Holland, Bill Frisell, Nills Petter Molvaer, Jeff Ballard, John Medeski, David Sanborn, Michel Camilo, The Bad Plus.


Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Adivinanza Rgg 7:39
1 2 Without Eight Rgg 3:43
1 3 Letila Zozula (Ukrainian Folk Song) Rgg 4:03
1 4 Walking Batterie Woman Rgg 5:50
1 5 Don't Give Up Rgg 5:40
1 6 Pulsar Rgg 4:55
1 7 Divisi Rgg 6:40
1 8 W.R.U Rgg 3:56
1 9 Encontros e Despedidas Rgg 3:53
1 10 Arytmia Rgg 2:06
1 11 Fabula Rgg 5:27
1 12 Liryka Spiacego Rgg 4:56
1 13 Crucem Tuam (Sacral Song) Rgg 4:26
1 14 Whirl Rgg 6:04
1 15 SacrumConvinium Rgg 4:01

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel