Anhelli

Włodek Pawlik Trio

Nośnik: CD

Anhelli
Anhelli
Anhelli

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Anhelli

  • Anhelli
  • Anhelli
  • Anhelli
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Anhelli

Włodek Pawlik Trio

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

ANHELLI - reedycja albumu Włodka Pawlika z 2005 roku, nagranego przez jego trio w składzie: Włodek Pawlik - fortepian, Paweł Pańta - kontrabas, Cezary Konrad - perkusja. Inspiracją do skomponowania i nagrania tej muzyki był poemat Juliusza Słowackiego pod tym samym tytułem. Płyta otrzymała nagrodę TVP Kultura dla najlepszego albumu roku 2005 w kategorii jazz-rock.
 
"To płyta, którą się będzie pamiętało jak najważniejsze w polskim jazzie legendarne nagrania: "Astigmatic"  Krzysztofa Komedy, "Kilimanjaro" Zbigniewa Seiferta, czy "Winobranie" Zbigniewa Namysłowskiego. Rzadko spotyka się tak potężny ładunek emocji. Pawlik jako kompozytor i znakomity pianista mistrzowsko dawkuje ekspresję, przechodząc od prawie zupełnej ciszy ("Ellenai", "Bliżej") przez barwne, żywe tematy ("Witkacy", "Kind of Blues") do gniewnie zmiennej, momentami eksplodującej energii prawie 14-minutowego utworu tytułowego, by w finale uspokoić nas powoli redukującym napięcie motywem "Non omnis moriar". Dziewięć części składa się na fascynującą całość stworzoną przez fenomenalnie grającego Włodka Pawlika i jego dwóch kolegów. Wszechstronnie wykształcony, ceniony w świecie jazzu, ale i muzyki klasycznej młody kontrabasista Paweł Pańta jest na tej płycie dla lidera idealnym partnerem instrumentalnych dialogów, a szczególne brawa należą mu się za wyborne solówki, m.in. w "Bliżej" i "Po burzy". Z kolei perkusista Cezary Konrad, mający w dorobku 40 płyt i współpracę z gwiazdami światowego formatu (Didierem Lockwoodem, Patem Methenym, Susan Weinert) jawi się jako pełen inwencji, niezawodny strażnik rytmu."
Adam Ciesielski, "Życie Warszawy" 06.02.2006

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 East Side Story Włodek Pawlik Trio 8:39
1 2 Blizej... Włodek Pawlik Trio 8:20
1 3 Anhelli Włodek Pawlik Trio 13:36
1 4 Ellenai Włodek Pawlik Trio 7:21
1 5 Kind Of Blues Włodek Pawlik Trio 7:44
1 6 Witkacy Włodek Pawlik Trio 5:27
1 7 Po Burzy Włodek Pawlik Trio 6:25
1 8 Transylvanian Dance Włodek Pawlik Trio 5:38
1 9 Non Omnis Moriar Włodek Pawlik Trio 7:26

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel