A może to ja

Kolaboranci

Nośnik: CD

A może to ja
A może to ja
A może to ja

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

A może to ja

  • A może to ja
  • A może to ja
  • A może to ja
- + Dopasuj

A może to ja

Kolaboranci

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Pierwszy album KOLABORANTÓW, wydany pierwotnie ponad 20 lat temu otworzył szczecińskiej kapeli drogę do popularności szerszej niźli ta zdobyta lokalnie czy też podczas festiwali Jarocińskich gdzie zespół z powodzeniem występował kilkakrotnie. To płyta z jednej strony pokazująca olbrzymi potencjał drzemiący w muzykach zespołu, a z drugiej jeden z najbardziej przebojowych krążków w dyskografii grupy, która z czasem zwróciła się w stronę nieco cięższego brzmienia. „Transparenty”, „Pociąg do H.”, „Strażnicy moralności”, „Miłość”, „Powiedz coś”, czy „A może to ja?” nie raz gościły na radiowych listach przebojów do dziś będąc najbardziej rozpoznawalnymi i oczekiwanymi fragmentami koncertów zespołu. Zawarte tutaj przeboje stały się wizytówką zespołu na całe lata, podobnie jak muzycy decydujący o obliczu tej płyty, dla których Kolaboranci byli początkiem dalszej muzycznej drogi, a których dziś odnajdujemy w składach takich grup jak Dezerter, Indios Bravos czy Hey.
Album „A może to ja?” naszpikowany przebojami, których dodatkowym atutem (jak zawsze u Kolaborantów) są pozostające w głowie słuchacza refleksyjno-ironiczne teksty będące oceną polskiej rzeczywistości sprzed ponad 20 lat sprawdza się dziś pod względem przekazu tak samo doskonale jak przed laty co dowodzi uniwersalności tej płyty i jej odporności na upływ czasu.
Ze względu na swoją niedostępność w oficjalnej sprzedaży płyta „A może to ja?” osiągała w ostatnich latach na serwisach aukcyjnych ceny niemal dwudziestokrotnie większe od średnich cen rynkowych jednak to z pewnością nie jedyny argument za tym  aby sięgnąć po jej wznowienie bo nic jej tak nie broni jak muzyczna zawartość.
Obecne wydanie pojawi się na CD ale także na dwóch kolorach winylu. Zarówno CD jak i LP posiadają nieco zmienioną okładkę, a także  uzupełnione zostały o bogato ilustrowaną wkładkę (nie było jej w wydaniu pierwszym z lat 90-tych). Ponadto na płycie CD odnajdujemy dwa dodatkowe nagrania niedostępne wcześniej na CD, a wkładka wersji winyklowej rozbudowana jest o zdjęcia i opisy dotyczące czasów powstania albumu.

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Szmaciarz Kolaboranci 2:28
1 2 Jak długo? Kolaboranci 2:56
1 3 His is America Kolaboranci 2:41
1 4 Miłość Kolaboranci 2:26
1 5 Do misjonarza Kolaboranci 1:51
1 6 ? Kolaboranci 2:31
1 7 Dumanie Kolaboranci 3:09
1 8 Tak Kolaboranci 3:20
1 9 Coś Kolaboranci 1:14
1 10 Prawda Kolaboranci 2:44
1 11 Transparenty Kolaboranci 2:43
1 12 Pociąg do H. Kolaboranci 2:32
1 13 Chwała bohaterom Kolaboranci 2:23
1 14 Strażnicy moralności cz.1 Kolaboranci 2:50
1 15 Strażnicy moralności cz.2 Kolaboranci 2:45
1 16 A może to ja? Kolaboranci 2:40
1 17 Wskazali ręka cel (Bonus tylko na CD) Kolaboranci 2:18
1 18 Powiedz coś / Strażnicy moralności (Bonus tylko na CD) Kolaboranci 3:14

Grudzień to miesiąc intensywnych przedświątecznych przygotowań – poszukiwania prezentów, zakupów, gotowania bożonarodzeniowych dań. O ile świąteczne potrawy nie wykraczają poza tradycyjne menu, to wybór odpowiednich upominków dla najbliższych co roku jest nie lada wyzwaniem.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel