Zmiennicy

Zmiennicy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Zmiennicy

  • Zmiennicy
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Zmiennicy

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Gra planszowa „Zmiennicy” to kolejna gra inspirowana niezwykle popularnym serialem telewizyjnym w reżyserii Stanisława Barei o tym samym tytule. Taksówkarze Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego (WPT) czekają na pasażerów w swoich szybkich i komfortowych Fiatach 125p. Centrala telefoniczna WPT co chwilę przyjmuje nowe zlecenia, a pasażerowie to prawdziwy przekrój społeczeństwa tamtej epoki. Urzędnicy i zwykli obywatele płacą niewiele, ale rzetelnie. Prawdziwą okazję do zarobku stanowią natomiast dewizowcy, podejrzane typy i klienci „pod gazem” – ci często płacą coś ekstra.
Dynamiczna rozgrywka, proste zasady, emocjonująca rywalizacja oraz wymuszona
współpraca – to cechy gry „Zmiennicy”. Czujność Milicji Obywatelskiej oraz przestępcze intrygi Krashana Bhamaradżangi – studenta z Bangkoku i Zenona Kuśmidra – przedsiębiorczego strażaka, dodatkowo utrudniają życie warszawskim szoferom.

Jak grać?

W grze „Zmiennicy” Gracze (1-4) prowadząc swoje taksówki, zabierają i przewożą pasażerów (Głównych Pasażerów i Łebków). Za ich przewiezienie otrzymują zapłatę. Muszą się jednak spieszyć, gdyż telefon w centrali Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego (WPT) urywa się od wezwań zniecierpliwionych klientów (w grze są to Główni Pasażerowie,
którzy oczekują na taksówkę). Jeśli nie doczekają się w określonym czasie na transport, złożą Skargę. W zależności od Roli Społecznej i współczynnika Skargi ich zażalenia mogą być mniej lub bardziej odczuwalne dla Graczy. Gdy wyrozumiałość kierownictwa WPT zostanie wyczerpana, a liczba Skarg przekroczy obowiązujące normy, gra się skończy porażką wszystkich Graczy. Zanim Skargi Głównych Pasażerów zakończą grę, jeden z Graczy może osiągnąć zwycięstwo gromadząc określoną sumę pieniędzy.
Do wsparcia swoich działań będę mogli użyć zaskakujących kart WPT, nasłać na konkurencję kontrolę MO, sprzątnąć sprzed nosa łebków...


Gra kończy się natychmiast:
Przegraną wszystkich Graczy niezależnie od zgromadzonych pieniędzy gdy Skargi złożone przez zniecierpliwionych Głównych Pasażerów wyniosą 10 punktów.
Zwycięstwem jednego Gracza, który jako pierwszy zarobił sumę pieniędzy uzgodnioną przez Graczy na początku rozgrywki w zależności do wybranego stopnia trudności.


Ogólne

Producent

Telewizja Polska S.a.

Zestaw zawiera

160 kart: karty wydarzeń, karty atutowe dla Graczy, karty łepków, karty niecierpliwych pasażerów duża plansza ok. 100 żetonów łepków, paliwa, uszkodzeń, mandatów i banknotów..

Wydawca

Telewizja Polska

Charakterystyka

Rodzaj

Przygodowa , Rodzinna , Strategiczna , Towarzyska

Wersja językowa

Instrukcja: polska

Liczba graczy

1 - 4

Klasyfikacja wiekowa

12+

Czas gry [min]

80

5 na 5

Opinia pochodzi od:

fajna gra ...

fajna gra

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel