Wszystkie śmierci dziadka Jurka

Wszystkie śmierci dziadka Jurka

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Wszystkie śmierci dziadka Jurka

  • Wszystkie śmierci dziadka Jurka
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Wszystkie śmierci dziadka Jurka

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Historia rodzinna na tle historii Polski. Zabawna, wzruszająca, niezwykła powieść

Matthias Nawrat, pisarz wywodzący się z pokolenia emigracji solidarnościowej (wyjechał do Niemiec jako dziecko) jest w Polsce jeszcze nieznany, choć ma już w swoim dorobku kilka książek. Jego najnowsza powieść - Wszystkie śmierci dziadka Jurka - z pewnością to zmieni.

Jej kanwą uczynił Nawrat opowieści swojego dziadka Jurka –zasłyszane bezpośrednio przez narratora (wnuczka) lub członków rodziny. Ponieważ bohater urodził się przed wojną w Warszawie, a po wojnie trafił na tzw. Ziemie Odzyskane, do Opola, ich tłem jest w gruncie rzeczy historia Polski od czasów okupacji po ostatnie lata PRL-u.

Wydarzeniem uruchamiającym film wspomnień jest rzeczywista śmierć dziadka, na którego pogrzeb przyjeżdża narrator, wracając tym samym do swojej przeszłości.

Opowiedziana z wirtuozerią, a jednocześnie bardzo wzruszająco ta współczesna opowieść łotrzykowska, która grozie i mrokowi czasów, w jakich przyszło żyć bohaterowi, przeciwstawia humor (często czarny) i życiową mądrość oraz po prostu spryt, broniący przed opresyjnością czasów i systemów w zmieniającej się Europie.

Pomysłowość, jaką w tak rozumianej strategii przeżycia przejawia dziadek Jurek, powoduje, że zmartwychwstaje z kolejnych swoich śmierci, których nie miał prawa przeżyć. Wszystko to sprawia, że jest to książka śmieszna, groteskowa i smutna na przemian – jak samo życie.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

14x20.5 cm

ISBN

978-83-8074-032-7

Wydawca

Bukowy Las

Autor

Matthias Nawrat

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel