Umrzeć po raz drugi

Umrzeć po raz drugi

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Umrzeć po raz drugi

  • Umrzeć po raz drugi
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Umrzeć po raz drugi

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary.

Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego  myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu.

Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował?

Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.

Sześć lat temu, grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać.

Detektyw Jane Rizzoli i patolog Maura Isles powracają — i zrobią wszystko by odnaleźć zabójcę. Najnowszy thriller z bestsellerowej serii Rizzoli &, Isles.

Ogólne

Autor

Tess Gerritsen

Ilość stron

416

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

12.5x19.5 cm

ISBN

978-83-7885-394-7

Wydawca

Albatros

5 na 5

Powieść, która trzyma w napięciu do ostatniej strony!

Tess Gerritsen jest autorką wielu wspaniałych thrillerów kryminalnych, od których można się uzależnić, do których chce się wracać. Moja przygoda z twórczością Tess sięga jej pierwszych książek, łączących w sobie kryminał i sensację z romansem w tle. Pamiętam, jak w jeden dzień pochłonęłam książki "Prawo krwi" oraz "Śladem zbrodni", nie mogąc o ich zapomnieć, zwłaszcza nocą, kiedy świat otaczał mrok, dając pole do popisu mojej wyobraźni. Potem przyszła kolej na cykl książek z duetem Rizzoli-Isles, i znowu miałam nieprzespane noce, bo tutaj były"ostre cięcia" wiążące się z wyuczonym zawodem autorki, a mianowicie lekarzem. Nikt tak jak Tess nie buduje w czytelniku emocji, dając tym samym szansę na balansowanie pomiędzy prawem i bezprawiem, przeszłością i teraźniejszością.

Akcja powieści "Umrzeć po raz drugi" rozgrywa się w dwóch miejscach: teraźniejszym Bostonie oraz Bostwanie sprzed sześciu lat. Detektyw Jane Rizzoli i Maura Isles, jej przyjaciółka, a zarazem lekarz sądowy dostają sprawę brutalnego zabójstwa Leona Gotta- budzącego odrazę i niechęć obrońców praw zwierząt myśliwego i taksydermisty. Wszystko wskazuje na to, że morderstwo miało charakter rytualny, ponieważ ciało zostało powieszone za nogi, wypatroszone i przypieczętowane śladami pazurów dzikiego zwierza. Kiedy Jane i Maura przyjeżdżają na miejsce zbrodni, nie mogą się odpędzić od przerażającego widoku wypchanych zwierząt, insektów i odoru zmasakrowanego ciała, którego palcem wcześniej zabawiał się pies ofiary, golden retriever. Parze początkowo trudno jest złapać konkretny trop, gdyż jedyną rzeczą, jaką skradziono z miejsca zbrodni, była skóra należącego do rzadkości gatunku tygrysa. Potem jednak na światło dzienne wychodzą podobne zbrodnie, których dokonano na terenie całego kraju prowadzące do jednego konkretnego wniosku- morderca jest jeden. I w tym momencie sprawa zatacza koło i trafia na Safari, miejsca, gdzie przed kilku laty zginęła grupka wycieczkowiczów. W czasie tej podróży poznajemy siedem osób, w tym żądnego wrażeń pisarza thrillerów, jego żonę- jedyną ocalałą z wycieczki osobę, dla której miłość do męża już wygasła- nieśmiałego chłopaka oraz doświadczonego przewodnika. W chwili, kiedy staje się oko w oko z dziką naturą, nie można odwracać się plecami, trzeba spojrzeć jej prosto w oczy, bo tylko w ten sposób mamy szansę przeżyć. Jak się później okazuje, ocalenie wcale nie musi oznaczać drugiego życia, ani spokoju u boku nowej rodziny. Tym bardziej, że na wolności chodzi żądny krwi drapieżca, któremu ofiara zdołała wymknąć się z łap i teraz chce ją dopaść. Kobieta, której udało się przeżyć koszmar na Safari nie chce wracać do mrocznej przeszłości. Z trudem udaje się ją namówić na to, by pomogła policji zastawić pułapkę na mordercę i sama stała się przynętą. Sięgnijcie po książkę "Umrzeć po raz drugi" i przekonajcie się na własnej skórze o tym, jaki finał miała ta historia.

Muszę przyznać, że nieźle się nagłówkowałam przy rozpracowywaniu tej zagadki, a i tak nie zgadłam kto był mordercą, dopóki nie dobrnęłam do końca książki. Tess potrafi rozłożyć swojego czytelnika na łopatki trzymającą w napięciu akcją, do bólu przerażającą, zaskakującą, nieprzewidywalną. W tej części nie brakuje też powrotu do bolesnej przeszłości Rizzoli i Isles, a także dużych i małych kotów. Ciekawym doświadczeniem była dla mnie podróż do Afryki, gdzie mogłam podziwiać dzikości natury i uczestniczyć w walce o przetrwanie. Miałam też okazję zobaczyć ZOO od tej krwawej strony i przeżyć emocje, które do dzisiejszego dnia piętrzą się w mojej głowie. Wytrwała detektyw Rizzoli i jej wierna badaczka zwłok Isles to wspaniały duet, który jeszcze nie raz was/nas zaskoczy. A więc jeśli lubicie dobre kryminały, to koniecznie zaopatrzcie się w książki T. Gerritsen: "Umrzeć po raz drugi" oraz inne pozycje, które także potrafią pozytywnie zaskoczyć czytelnika. P.S. Na podstawie cyklu książek z Rizzoli i Isles powstał również serial, więc warto sprawdzić, jak się ma powieść do ekranizacji. Gorąco polecam! :)

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel