Trela

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Trela

  • Trela
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Nie gości na łamach plotkarskich witryn, nie bryluje. Niechętnie udziela wywiadów, jakby chciał skupić uwagę na rolach, a nie własnej postaci. Teraz - nareszcie w roli głównego bohatera książki!

Jerzy Trela - wybitny aktor Starego Teatru w Krakowie, współzałożyciel Teatru Stu, wielokrotnie podziwiany w Teatrze Tv i wybitnych filmach (`Sól ziemi czarnej`, `Kolumbowie`, `Janosik`, `Sanatorium pod Klepsydrą`, `Królowa Bona`, `Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny`, `Człowiek z żelaza`, `Matka Królów`, `Magnat`, `Na srebrnym globie`, `Dekalog IX`, `Trzy kolory. Biały`, `Quo Vadis`, `Ekstradycja`, `Ida` i wiele innych).

To fascynująca opowieść o jego życiu, autorytetach, drodze na scenę z niewielkiej wsi Leńcze (w powiecie wadowickim), poprzez liceum plastyczne w Krakowie i Wydział Aktorski w krakowskiej PWST, gdzie dziś jest wykładowcą, a w latach 1984-1990 był rektorem.

Nieocenionym walorem książki są setki zdjęć i dokumentów zgromadzonych przez Autorkę.

Beata Guczalska - teatrolog i krytyk teatralny, absolwentka teatrologii UJ, pracownik PWST w Krakowie, a od 2012 dziekan Wydziału Reżyserii Dramatu, pisze ze znawstwem, a zarazem przystępnie. Jej książka Aktorstwo polskie. Generacje otrzymała tytuł Teatralnej Książki Roku 2014.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

432

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa twarda

Format

16.5x23.5 cm

ISBN

978-83-65282-05-7

Wydawca

Marginesy

Autor

Beata Guczalska

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel