Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia

Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia

  • Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Początkujący programista może zacząć szybko tworzyć proste aplikacje w JavaScripcie i nabrać złudnego przekonania o swoich umiejętnościach. Jednak ten, kto chce osiągnąć prawdziwą biegłość w tym języku, musi opanować trudniejsze zagadnienia, na przykład asynchroniczność czy techniki związane z wydajnością. Choć nie jest to ani proste, ani oczywiste, trzeba też zrozumieć wewnętrzne mechanizmy rządzące JS. Dopiero wiedza na tym poziomie pozwoli na zdobycie umiejętności profesjonalisty.

Niniejsza książka jest drugą częścią serii w całości poświęconej językowi JavaScript. Jest przeznaczona dla osób, które używają JS w swojej pracy, ale postanowiły włożyć trochę wysiłku w to, aby bardzo dokładnie rozumieć, dlaczego i w jaki sposób działa ten język. Omówiono w niej bardzo istotne koncepcje JS: zakresy i domknięcia. Poza ogólnymi informacjami szczegółowo opisano m.in. zakresy leksykalne, zakresy funkcji i bloku, mechanizm hostingu i zakresy domknięcia. Co najważniejsze, przedstawiono materiał w sposób przystępny, zwięzły i klarowny, ale nieodmiennie na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki tej książce:
- poznasz najważniejsze zasady rządzące wewnętrznym sposobem działania kodu JS
- zrozumiesz pojęcie zakresu — zbioru reguł kierujących pracą silnika JavaScript

- dokładnie poznasz zagnieżdżone zakresy, czyli serie kontenerów przechowujących zmienne i funkcje
- poznasz zakresy funkcji i bloku, mechanizm hostingu, a także wzorce i korzyści płynące z ukrywania na poziomie zakresu

- zaczniesz prawidłowo stosować domknięcia w zadaniach synchronicznych i asynchronicznych, między innymi podczas tworzenia bibliotek JavaScriptu
- zbliżysz się do celu, jakim jest prawdziwe i dogłębne zrozumienie tego języka


Dowiedz się, w jaki sposób działa Twój kod JS!
Ogólne

Producent

Helion

Ilość stron

112

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-283-2177-9

Autor

Kyle Simpson

Oprawa

Miękka

Gatunek

Poradnik - Oprogramowanie

Wydawca

Helion

Na rynku komputerów osobistych robi się coraz ciekawiej. Niedługo po prezentacji laptopa Microsoft Surface, mamy demonstrację siły giganta z Cupertino. Na konferencji Worldwide Developer Conference, Apple zaprezentował kilka nowych urządzeń. To nie tylko odświeżone modele – jest kilka niespodzianek!

2016 rok dostarczył dużo emocji i dużo pozytywnych niespodzianek, o czym przekonał się każdy śledzący rynek nowych technologii. Za nami kilka dużych konferencji i głośnych premier, które wywołały niemałe poruszenie na rynku urządzeń mobilnych czy w sercach i umysłach graczy. Jakie urządzenia dał nam 2016 rok? Zobaczcie przegląd najważniejszych hitów.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel