Szpiedzy na moście

Szpiedzy na moście

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Szpiedzy na moście

  • Szpiedzy na moście
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Szpiedzy na moście

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Pasjonująca historia uczestnika zimnowojennej wymiany szpiegów, tematu najnowszego filmu Stevena Spielberga Most Szpiegów.

Wczesnym rankiem 10 lutego 1962 roku James B. Donovan ruszył na środek mostu Glienicke - słynnego `mostu szpiegów`, który wówczas łączył Berlin Zachodni ze Wschodnim. Razem z nim szedł Rudolf Iwanowicz Abel, arcyszpieg i wieloletni szef sowieckiej siatki szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych. Z przeciwnej strony zbliżał się, równie pilnie strzeżony, Francis Gary Powers, pilot słynnego amerykańskiego samolotu szpiegowskiego U-2, zestrzelonego przez Sowietów. Wymianę Powersa za Abla wynegocjował Donovan.

Abel był uznawany za najbardziej zdolnego i skutecznego szpiega swoich czasów. Jego proces, który rozpoczął się przed brooklyńskim Sądem Okręgowym, a zakończył w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych, ujawnił zaskakujące metody działania i sukcesy sowieckich szpiegów.

James B. Donovan został obrońcą z urzędu Abla. Jego historię i proces zrelacjonował z  pedantyczną zręcznością. Jest tu więc dokumentalna relacja, uzupełniona o analizę psychologiczną postaci. To sprawia, że Szpiegów na moście czyta się jak mroczny thriller.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

480

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

15x23 cm

ISBN

978-83-7785-789-2

Wydawca

Zysk i S-ka

Autor

James Donovan

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel