Szachy ze śmiercią

Szachy ze śmiercią

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Szachy ze śmiercią

  • Szachy ze śmiercią
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Szachy ze śmiercią

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Czy można wybaczyć niewybaczalne?
SS Obersturmführer Paul Meissner przybywa do obozu w Auschwitz wprost z frontu wschodniego. Ciężko ranny podczas walk może pełnić jedynie funkcje administracyjne. Jego pierwszym i najpilniejszym zadaniem jest wzmocnienie podupadającego morale odbywających służbę w obozie oficerów i żołnierzy. Meissner zakłada klub szachowy. Pomysł szybko chwyta, esesmani mają możliwość obstawiania wyników rozgrywek i zawierania nielegalnych zakładów. Tymczasem do Obersturmführera trafia informacja, że wśród więźniów są także szachiści, z których jeden, francuski Żyd Emil Clément, z zawodu zegarmistrz, cieszy się opinią niepokonanego…

Głęboko poruszająca powieść o niezwykłej przyjaźni między nazistą i Żydem. „Szachy ze śmiercią” to książka wyzwanie. Stawia pytania o granice przebaczenia i cenę życia przepełnionego goryczą.

John Donoghue, pracownik szpitali psychiatrycznych z ponad dwudziestoletnim stażem. Publikował w czasopismach medycznych artykuły poświęcone leczeniu chorób psychicznych. Żonaty, mieszka w Liverpoolu.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

12.5x20 cm

ISBN

978-83-8031-112-1

Wydawca

Świat Książki

Autor

John Donaghue

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel