Stary czlowiek i morze

Stary czlowiek i morze
Stary czlowiek i morze

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Stary czlowiek i morze

  • Stary czlowiek i morze
  • Stary czlowiek i morze
- + Dopasuj

Stary czlowiek i morze

Raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nagrodzone Pulitzerem i Noblem opowiadanie kultowego amerykańskiego pisarza – uosobienia męskiej siły i fantazji. Niedościgniony traktat o tym, że „człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”.
Bohaterowie książek Ernesta Hemingwaya to tak jak sam pisarz prawdziwi twardziele, którzy co krok musieli udowadniać, że nimi są. Taki był również Santiago, bohater opowiadania „Stary człowiek i morze”. Niegdyś doskonały rybak, któremu od dłuższego czasu nie udaje się złowić żadnej ryby, gdy innym dopisuje szczęście. Niestrudzenie jednak wypływa w morze, wierząc, że los się odwróci. Trafia na marlina, ogromną rybę, z którą stoczy bój na śmierć i życie. Po co? By udowodnić innym, ale też sobie, że jest nadal wyśmienitym rybakiem.
Liny, na których ciągnie rybę, ranią mu boleśnie dłonie, ale zdeterminowany nie rezygnuje, powtarzając: „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”. Może jest już stary, ale waleczność pozostała w nim taka, co przed laty. Nie chce współczujących spojrzeń, pragnie podziwu, bycia niepokonanym. Opowiadanie o Santiago to niedościgniony traktat o niezgodzie na starość. Hemingway pisał je, mając 53 lata. I właśnie to „Stary człowiek i morze”, a nie żadna z powieści pisarza, przesądziło o zdobyciu przez Hemingwaya Nagrody Pulitzera, a rok później najbardziej prestiżowego literackiego lauru – Nagrody Nobla. Każdy z 15 tomów zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę danej aktorki czy aktora oraz krótki opis pisarza i jego dzieła.
15 książek, których nie sposób było lepiej napisać, ale które można było jeszcze lepiej przeczytać.
15 wybitnych interpretacji dzieł literackich nagranych w formacie MP3.
Czyta: Jerzy Trela
Czas trwania: 3 godz. 08 min
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela 39:14
1 2 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 3 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 4 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 5 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 6 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 7 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 8 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 9 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 10 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela
1 11 Stary czlowiek i morze Jerzy Trela

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel