Rodzinka.pl - Gra w trójkąty

Rodzinka.pl - Gra w trójkąty

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Rodzinka.pl - Gra w trójkąty

  • Rodzinka.pl - Gra w trójkąty
- + Dopasuj

Rodzinka.pl - Gra w trójkąty

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Rodzinka.pl to gra logiczno-strategiczna przeznaczona dla całej rodziny.

Waszym zadaniem będzie zdobycie jak największej liczby punktów przyznawanych za strategiczne łączenie boków trójkątnych żetonów.
Podobnie jak w Tripolu dysponujecie żetonami w kształcie trójkątów o kolorowych bokach. Waszym zadaniem jest dopasowanie boków żetonów w taki sposób, by zgadzały się kolorystycznie. Im więcej przystających boków, tym więcej punktów. Dodatkowe punkty otrzymujecie za sprytne wykorzystanie żetonów z rysunkowymi wizerunkami bohaterów serialu TVP. Gra oparta jest na podstawie systemu Tripol, który jest rekomendowany przez Pracownię Logopedyczną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Gra z dziećmi rozwija ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Nawet najmłodsi mogą grać w nią samodzielnie, bez opieki dorosłych.

Przygotowanie do gry
Wśród zestawu trójkątów należy wybrać jeden o trzech kolorach położyć go na stole . Wszystkie pozostałe trójkąty odwracamy tak , aby kolory nie były widoczne. Trójkąty dobrze jest wymieszać przed rozpoczęciem gry. Obok rozłożonego zestawu trójkątów kładziemy tor punktacji , a nim ustawiamy swoje pionki . Karty akcji tasujemy i kładziemy tak , aby polecenia były niewidoczne.

Przebieg gry
Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Każdy z zawodników w ramach swojej kolejki losuje jeden trójkąt, następnie szuka możliwości dołączenia go do trójkąta, który leży już na stole.
Boki trójkątów po połączeniu powinny pasować do siebie kolorystycznie . Część zestawu trójkątów ( trójkątne zwyczajne i te z pytajnikami ) posiada trójkolorowe kombinacje kolorystyczne. Na niektórych bokach mogą znajdować się po dwa zestawy kolorów np.: zielonożółte, żółtoczerwone, czy zielonoczerwone. Zadaniem graczy w ramach swojej kolejki, będzie takie łączenie trójkątów , by tworzyły spójną całość.Ogólne

Producent

Telewizja Polska S.a.

Zestaw zawiera

• 124 żetony trójkątów • 24 karty wydarzeń • 5 pionków • instrukcje w języku polskim i angielskim • plansza punktacji

Wydawca

Telewizja Polska

Charakterystyka

Rodzaj

Logiczna , Rodzinna , Towarzyska

Liczba graczy

2 - 5

Klasyfikacja wiekowa

5+

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel