Poznaniacy przeciwko swastyce

Poznaniacy przeciwko swastyce

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Poznaniacy przeciwko swastyce

  • Poznaniacy przeciwko swastyce
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Poznaniacy przeciwko swastyce

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Reportaże o mieszkańcach Poznania i Wielkopolski, którzy podjęli konspiracyjną walkę z okupantem. To wstrząsające historie tych, którzy ginęli na szubienicach, gilotynie, w masowych egzekucjach. W Forcie VII, w Domu Żołnierza, w niemieckich więzieniach, obozach koncentracyjnych i w do dziś nieznanych miejscach straceń. Ta książka przypomina czyny, twarze i losy niektórych z nich. Losy dramatyczne.

Poznań nie miał szczęścia do wojennej legendy. Polski ruch oporu kojarzy się nam przede wszystkim z Warszawą, powstaniem w sierpniu 1944 r., wreszcie z akcją `Burza`. Poznań zdaje się pozostawać gdzieś na peryferiach tej heroicznej opowieści. Niesłusznie. Wcielone do III Rzeszy i bezlitośnie germanizowane miasto nie poddało się. Miało bohaterów, którzy wprawdzie rzadko strzelali do okupantów, ale walczyli z nimi na śmierć i życie. A śmierć pisana im była nawet częściej, niż w stolicy.

Historycy szacują, że przez szeregi konspiracji w Poznaniu i Wielkopolsce przeszło 23-25 tysięcy żołnierzy. Co trzeci z nich został aresztowany przez Gestapo. Wielu z nich - co dokumentuje również ten zbiór reportaży - zapłaciło cenę najwyższą.
Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

232 , 288

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-2268-1

Autor

Piotr Bojarski

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami , oprawa broszurowa

Format

13.5x21 cm

ISBN

978-83-268-2268-1

Gatunek

Historia , Literatura faktu

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel