Powstanie Warszawskie. Rozpoznani

Powstanie Warszawskie. Rozpoznani

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Powstanie Warszawskie. Rozpoznani

  • Powstanie Warszawskie. Rozpoznani
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Powstanie Warszawskie. Rozpoznani

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Kiedyś byli tylko cieniami na taśmie filmowej. Anonimowymi bohaterami kronik powstańczej Warszawy. Uśmiechnięty chłopak z apaszką w grochy na szyi, para, której ksiądz udziela ślubu, dziewczyna strzelająca z błyskawicy, szczęśliwy podporucznik dźwigający zdobyczną broń, pyzaty dzieciak gapiący się, jak starsi strzelają...
Dziś wiemy, że chłopak z apaszką to Stanisław Firchał, który właśnie wymknął się kanałem z płonącego Starego Miasta. Młoda para to Bill i Lili Biegowie, którzy wzięli ślub, bo, jak mówią: „Przecież jutro mogliśmy już nie żyć”. Dziewczyna to Wanda Traczyk-Stawska, która w czasie okupacji wręczała skazanym za kolaborację wyroki śmierci. Podporucznik to Witold Kieżun, jeden ze zdobywców komendy policji i kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Mały powstaniec to Olek Zubek, który zaczął Powstanie w oddziale, który nie miał broni.
Ich nazwiska i losy poznaliśmy dzięki akcji „Rozpoznaj” zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Ich twarze możemy oglądać w „Powstaniu Warszawskim” – pierwszym na świecie dramacie wojennym bez fikcji. Teraz Iza Michalewicz i Maciej Piwowarczuk opowiedzieli ich przedwojenne, wojenne i powojenne historie – niesamowite i prawdziwe jednocześnie.
Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

248

Rok Wydania

2014

Autor

Michalewicz Iza , Piwowarczuk Maciej , Iza Michalewicz , Maciej Piwowarczuk

Oprawa

oprawa twarda

Format

19.5x25 cm

ISBN

978-83-268-1343-6

Gatunek

Historia , Literatura faktu

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel