Poszukiwacze szczęścia

Poszukiwacze szczęścia

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Poszukiwacze szczęścia

  • Poszukiwacze szczęścia
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Poszukiwacze szczęścia

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
W sierpniu 1968 roku Babo Patel przybywa z Matrasu do Londynu. Ma zniewalający uśmiech i marzy o odniesieniu sukcesu. Poznaje piękną Siân Jones o kasztanowych włosach i natychmiast się w niej zakochuje. Dziewczyna, podobnie jak on, poszukuje w życiu czegoś więcej, niż może jej zaoferować walijska wioska, z której pochodzi.
Kiedy rodzice Babo dowiadują się o jego zamiarze poślubienia „jakiejś dziewczyny pochodzącej Bóg wie skąd”, przedstawiają mu ultimatum: może ożenić się z Siân tylko pod warunkiem, że oboje zamieszkają przez dwa lata w Madrasie. Małżonkowie przenoszą się zatem do „domu o pomarańczowo-czarnych bramach”, Indie zaś stają się tłem poruszającej historii ich rodziny.

  Wnikliwa psychologicznie i pełna szczegółów obyczajowych, wielokulturowa powieść o trudnym dążeniu do szczęścia w świecie, który gwałtownie się zmienia i gna na oślep na złamanie karku. Napisana wyszukanym językiem w eleganckim stylu rzecz o ludzkiej naturze i przeciwnościach losu.

„Wspaniała, urzekająca powieść.”
Salman Rushdie

„Doskonale napisana, zajmująca i – nieczęsto używam tego słowa, opisując dobrą książkę – urocza.”
Roddy Dyle

„Nadzwyczaj urocza… uwodzicielska i czarująca powieść o poszukiwaniu rozkoszy i, co ważniejsze, jej odnalezieniu.”
Guardian

Tishan Doshi jest poetką i tancerką. Mieszka w Madrasie w Indiach. Jej pierwszy tomik poezji zdobył w 2006 roku nagrodę za najlepszy debiut poetycki. „Poszukiwacze szczęścia”to jej pierwsza powieść.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

13x20 cm

ISBN

978-83-7943-739-9

Wydawca

Świat Książki

Autor

Tishani Doshi

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel