Posępna litość

Posępna litość

Posępna litość

  • Posępna litość
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Posępna litość

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
4 na 5

Gdy nosisz na ciele piętno, które sprawia, iż wszyscy się ciebie boją, brzydzą i traktują z największa pogardą, twe życie jest dalekie od rajskiej sielanki. Tak właśnie wygląda świat Ismae, lecz pewnego dnia życie dziewczyny, dzięki kilku życzliwym osobom, obraca się o 180 stopni i trafia ona do zakonu, który zbiera takie, jak ona – córki Mortaina, boga śmierci, by szkolić je na elitarne zabójczynie, wykonujące wolę swego patrona. Dla Ismae chwila, w której przestąpiła progi klasztoru okazuje się być początkiem przygody życia. Tak pokrótce można przedstawić historię „Posępnę litości” autorstwa Robin LaFevers.
Fabuła powieści osadzona jest w końcu XV wieku w Bretanii. Na jej kartach spotykamy szereg historycznych postaci, które istniały naprawdę (oczywiście ich losy są odpowiedni zaadaptowane i wzbogacone na potrzeby książki), jak i zestaw osobowości, które swe życie zawdzięczają jedynie fantazji autorki. Akcja trzyma w napięciu już od pierwszych stron, całość czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Bohaterowie skonstruowani przez LaFevers niejednokrotnie wzbudzają skrajne emocje – w jednej chwili ich zachowanie potrafi mocno irytować, czasem też zakrawać o śmieszność, by za jakiś czas uczynili coś, dzięki czemu poczuje się do nich sympatię. Książka napisana jest przystępnym językiem, który jednocześnie oddaje klimat epoki, w jakiej osadzono fabułę. Na szczęście zabieg ten nie utrudnia w żadnym stopniu lektury.
Tak więc, jeśli lubisz powieści historyczno-fantastyczne połączone z romansem, to „Posępna litość” jest właśnie dla Ciebie.

5 na 5

Posępną litość czyta się szybko, bardzo szybko, a to ze względu na ciekawą akcję ciągle napędzaną kolejnymi intrygami, którym zdecydowanie sprzyja mroczny klimat powieści. Akcja osadzona jest u schyłku średniowiecza, a więc mamy tu królów, księżne, damy dworu i ich obrońców. Choć bohaterowie są fikcyjni, pozwalają barwnie wyobrazić sobie ówczesne życie. Znajdziemy tu dzieje Bretanii połączone z literacką fantazją. Wiarę chrześcijańską mieszającą się ze starym panteonem bóstw. Oraz młodziutką, acz bardzo doświadczoną przez los bohaterkę. Znajdziemy także romans, młodzieńczą miłość, który jednak nie odebrał mi przyjemności czytania. Myślę, że pozycja ta celuje w grupę młodzieży, ale można się przy niej odprężyć i na moment zapomnieć wczuwając się w klimat.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel