Pomorze - praktyczny przewodnik po Księstwie Pomorskim

Pomorze - praktyczny przewodnik po Księstwie Pomorskim

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Pomorze - praktyczny przewodnik po Księstwie Pomorskim

  • Pomorze - praktyczny przewodnik po Księstwie Pomorskim
- + Dopasuj

Pomorze - praktyczny przewodnik po Księstwie Pomorskim

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
„Pomorze. Praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego” to bogato ilustrowana (ponad 500 zdjęć), obszerna (ponad 700 stron) publikacja, która oprowadza Czytelnika po terenach, którymi aż do połowy XVII wieku rządziła dynastia Gryfitów – od rzeki Reknicy i twierdzy Dębogóry (obecnie część miasta Ribnitz-Damgarten) aż po Jezioro Żarnowieckie.


Zakres terytorialny przewodnika ustalony został w oparciu o granice państwa pomorskiego w XVI i XVII wieku, w czasie tzw. „złotego wieku Pomorza”. Obejmuje on opisy ponad stu miejscowości rozrzuconych po całym terenie dawnego Księstwa Pomorskiego, które odgrywały lub odgrywają obecnie znaczącą rolę w regionie. Listę tę uzupełniają krótkie wzmianki o z górą trzydziestu miastach, które w różnym okresie znajdowały się pod władzą Gryfitów, jednak ostatecznie nie weszły w skład ich państwa.
„Pomorze. Praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego” kierowany jest zarówno do osób przyjezdnych jak również do mieszkańców – współczesnych Pomorzan – wciąż odkrywających swoją małą ojczyznę. Książka została objęta patronatem przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.Publikacja powstała dzięki pomocy i we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie, Archiwum Państwowym w Szczecinie, Książnicą Pomorską w Szczecinie oraz Muzeum w Stargardzie.


Ogólne

Producent

Music Net

Autor

Jarosław Kociuba

Ilość stron

708

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-61805-49-6

Oprawa

Miękka

Gatunek

Przewodnik

Wydawca

Wydawnictwo Wałkowska

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel