Pierwszy krok w chmurach

Pierwszy krok w chmurach

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Pierwszy krok w chmurach

  • Pierwszy krok w chmurach
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Pierwszy krok w chmurach

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Najwybitniejszy debiut literacki w całej powojennej historii literatury polskiej. Wydany w 1956 roku zbiór opowiadań, napisanych przez dwudziestoletniego chłopaka, stał się z miejsca sensacją. Świetne recenzje, znikające z półek kolejne wydania, popularność a nawet kult Hłaski. Ale przede wszystkim opowiadania, które do dziś zaskakują szczerością i mistrzostwem języka.

„Pijany o dwunastej w południe”, „Odlatujemy w niebo”, „Lombard złudzeń”, „Pętla”. Te opowiadania zmieniły debiutanta w literacką legendę.

- Rany jedynego Boga! - powiedział Zawadzki. Wskazał ręką przed siebie i zatoczył nią koło. - Ile czasu będą jeszcze te łączki, te ludzie pod płotem, te hotele, te składki na flaszkę po pięć złotych, te tablice bumelantów, tłok w tramwajach, te kolejki po masło? Ile jeszcze czasu zakochani nie będą mieli gdzie mieszkać, ile czasu jeszcze ludzie będą rozchodzić się ze sobą, bo mieszkanie, pranie, sraty-taty? Gdyby nie to, że wiem jak było przedtem, pomyślałbym, że znalazłem się w piekle. Nie wierzę w inne piekło, ale jeśli nawet jest coś takiego, to te flaszki, te faceci pod płotem, te kolejki po mięso, dziewczyny w hotelach - to jest gorszym piekłem.
Marek Hłasko, `Odlatujemy w niebo`
Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

240

Rok Wydania

2014

ISBN

9-788-326-813-603

Autor

Hłasko Marek , Marek Hłasko

Oprawa

oprawa zintegrowana , Twarda

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1360-3

Gatunek

Dramat

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel